Vianoce v staročeskom duchu

Tagy:  vianoce, vianočné, dekorácie, doplnky, vianočné dekorácie, Betlehem, Betlehemček, svietnik svietniky, vianočný svietnik, ozdoba, ozdoby, ozdôbky, vianočné ozdoby, vianočné ozdôbky

Sponzorované odkazy:

Vianoce v staročeskom duchu

Vianoce pomaly, ale isto začínajú strácať svoje čaro, ktoré poznajú už len naše babičky či prababičky. Prostosť a ľudovosť je nahradená vysokou komerčnosťou, záhrady nám zdobia blikajúce soby, ktoré tu sú len na návšteve a v obývačke nám vyspevuje fúzatý Santa Claus, ktorého nám poslali z Ameriky.

Našťastie pri tom všetkom existujú ľudia, ktorí pokračujú v staročeskom duchu, pracujú s tradičnými materiálmi a vlastnými rukami. Drevené vianočné dekorácie a doplnky, v podobe vyrezávaných betlehemov, stojanov na čajové sviečky, svietnikov alebo drobných ozdôb.

V obchode, na adrese http://www.fler.cz/artemis1981, môžete nakúpiť vianočné dekorácie z masívneho dreva, ktoré sú nielen okrasou pre oko, ale aj nádherne navoňajú dom. Ponuka je veľmi pestrá a inšpirujúca, drobné vyrezávané ozdôbky v podobe anjelikov, komét, snehuliaka, hojdacích koníčkov alebo rôznych hviezdičiek možno použiť nielen na vianočný stromček, ale aj na dekoráciu vencov či aranžmán.

Drevený, vyrezávaný Betlehem s Ježiškom, spiaceho v jasličkách, bude dominantným prvkom každého interiéru v dobe predvianočnej, vianočnej i povianočnej. Ak radi zapaľujete sviečky, môžete vyberať z ponuky vianočných svietnikov, ktoré sú robené na sviečky čajové aj klasické. K obľúbeným patrí svietnik Kométa na tri sviečky, ktoré sú dodávané s výrobkom a sú nekvapkavé.

Pre šťastie sú ponúkané podkovy, v dvoch variantách: v prevedení prírodnom, alebo morené vo farbe stredne hnedej. Vianočnú atmosféru dodajú interiéru aj ručne robené dekorácie s motívom anjelikov alebo vianočnou tematikou.

Drevené dekorácie a doplnky z dreva sú návratom ku staročeským tradíciám, podporujú českú históriu a význam Vianoc.

zdroj a foto: http://www.fler.cz/artemis1981

Článok Vianoce v staročeskom duchu bol publikovaný 25. listopadu 2013 v 15.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...