Veľkonočná výzdoba za pár korún

Tagy:  Veľká noc, veľkonočné dekorácie, vajíčka, vajcia, kraslice, kvety, jar, výzdoba

Sponzorované odkazy:

Veľkonočná výzdoba za pár korún

Veľkonočné sviatky sa ako každý rok rýchlo blížia a s nimi aj potreba niečoho nového, sviežeho, jednoducho jarné dekorácie. Obchody sa už síce plnia najrôznejšími výrobkami, väčšinou to ale predsa len nie je ono. Plastové kuriatka a slamienky, ako inak než z plastu, jednoducho oslavou jari nie sú.

Stavte na tradičné materiály

Veľkonočné dekorácie by mali pozostávať z bežných materiálov, ktoré sa používali po dlhé roky. Žiadne plasty, ale prírodné materiály, textil, kov či sklo, to je to pravé orechové. Potom je už len na nás, či si dekoráciu vyrobíme sami, alebo či si nejaký pekný kúsok vyhliadneme a kúpime. Výsledok bude podobný – kúsok pravej jari, prírody u nás doma.

Vajíčka na stovku spôsobov

Úplne tradične veľkonočnou dekoráciou sú vajíčka. Vyfúknuté škrupiny poslúžia deťom aj dospelým a poskytnú dostatok priestoru pre sebavyjadrenie. Jediné, čo je pri práci s nimi potrebné, je opatrnosť.

K dekorovaniu vajíčok môžeme použiť tradičné techniky, ako je maľba voskom, lepenie slamy či obháčkovanie, tak aj techniky novšie. K dispozícii je celý rad farieb a ďalších materiálov, ktoré na zdobenie skvele poslúžia.

Vyfúknuté vajíčka majú jednu výhodu – tie skutočne krásne nám môžu slúžiť mnoho rokov, stačí ich dobre uložiť. Je preto dobrým riešením vyrobiť si alebo zaobstarať sadu krásnych kraslíc, ktoré budú skutočným majstrovským dielom. Tu môžeme voliť aj triezvejšie prevedenie, ako napr. kompletne biele vajíčka, ktoré vyzerajú ako z krajky.

Textil opäť a znova

Textil a dekorácie z neho sa objavujú pri všetkých udalostiach, na Veľkú noc tomu nebude inak. Ponúkajú sa rôzne materiály a hlavne celá farebná paleta. Staviť môžeme na pestré, svieže farbičky, ktoré zabezpečia, že aj prepršané veľkonočné sviatky budú príjemne jarné.

Z textilu si môžeme kúpiť obrusy, prestieranie, môžeme potiahnuť škatuľky či košíčky či si vyrobiť alebo kúpiť dekorácie, ktoré skrášlia vetvičky s čerstvými lístočkami.

Prírodné materiály majú zelenú

Prírodné materiály sú uplatniteľné kedykoľvek. Je len na nás, či si vyberieme čerstvé kvety, alebo či uprednostníme suchý materiál, ktorý má dlhšiu životnosť. Po Veľkej noci tak stačí len vymeniť vajíčka či veľkonočný motív za kvetinu či čokoľvek iné, a krásna jarná dekorácia je na svete.

Aj na Veľkú noc sa dobre uplatňujú rôzne vence a venčeky. Možno ich kúpiť či stočiť z kvalitných vetvičiek alebo napríklad slamy a dozdobiť. Zdobenie nemusí byť ani nijako obzvlášť výrazné, zvoliť môžeme napríklad stratégiu tón v tóne.

Článok Veľkonočná výzdoba za pár korún bol publikovaný 5. března 2013 v 09.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...