4 tipy, ako využiť tekvicu

Tagy:  dekorácie, výzdoba, doplnky, jeseň, záhrada, kuchyňa, október

Sponzorované odkazy:

4 tipy, ako využiť tekvicu

Tekvica v mnohých evokuje americký sviatok Halloween, ktorý je spojený s oslavou našich dušičiek. V Spojených štátoch sa v tomto období tekvice objavujú na každom rohu a v posledných rokoch sa už tento trend dostal aj k nám. Tekvica je totiž všeobecným symbolom jesene a ak márne premýšľate, ako vyzdobiť svoj byt, záhradu a ako tekvicu všeobecne využiť, potom sa nechajte inšpirovať, pretože jesenná výzdoba môže byť rovnako krásna a zaujímavá, ako tá vianočná.

Zabavte deti a zdobte

Každý víkend premýšľate, ako tentoraz zabaviť deti, aby nesedeli pri počítači alebo obľúbenej televízii? Potom je práve práca s tekvicami tým pravým. Túto chutnú a vzhľadnú surovinu možno ľahko vydlabať, vyrezávať a zdobiť podľa ľubovôle. Ratolesti sa zabavia na celý deň a určite budú so zábavou nadmieru spokojné. Vydlabané tekvice môžu poslúžiť ako dekorácia do bytu, ale aj na terasu alebo verandu. Vložte do tekvice sviečku a razom získate skvelý prvok pre externé prostredie.

Autor: Paul AlbertelliAutor: Paul Albertelli

Vytvárajte kompozície

Máte kreatívneho ducha a nebojíte sa dekorácie vyrábať u seba doma? Potom sú tekvice pre vás skvelou voľbou. Kúpte si najrôznejšie drobnosti ako sieťky, šifón, kamienky, umelé listy, sušené kvety alebo mach a vyrábajte. Do vydlabanej tekvice vložte šifón alebo sieťku a dovnútra napichajte sušené listy a kvety, pridajte kamienky a použite aj tavnú pištoľ, vďaka ktorej všetko skvelo udržíte pohromade. Originálna domáca dekorácia vydrží celú jeseň. Podobné výtvory poslúžia aj ako pozornosť alebo darček pre blízkych a priateľov.

Zavárajte a ochutnávajte

Tekvica je nielen prekrásnou dekoráciou, ale zároveň skvele chutí. Môžete mať preto dva v jednom, a to ako príjemnú dekoráciu, tak veľmi chutnú pochúťku. Vydlabané vnútro tekvice zavarte do ozdobného pohára, pridajte ozdoby podľa ľubovôle a výtvor si vystavte v kuchyni alebo jedálni a akonáhle dostanete chuť na jesenný kompót, siahnite po domácej dekorácii.

Pestujte si okrasu

Tekvíc existuje neuveriteľné množstvo a zďaleka nie všetky sú vhodné na jedenie. Ak máte záhradku a pestovateľského ducha, môžete si okrasné tekvice vypestovať na svojom pozemku. Dekorácia vám vydrží po celú jeseň a záleží čisto na vás, či ju umiestnite von alebo do obývacej izby či predsiene.

Autor: Sonny AbesamisAutor: Sonny Abesamis

Článok 4 tipy, ako využiť tekvicu bol publikovaný 27. října 2016 v 14.00 v rubrike Dom, Byt, Doplnky a Záhrada. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...