Zamilujte si leňošky

Tagy:  kreslo, pohovka, štýl, relaxácia, kreslo, podnožka, komfort

Sponzorované odkazy:

Zamilujte si leňošky

Leňošky mali na svojich hradoch a zámkoch králi už v dávnych dobách. Prečo si teda tak užitočný kus nábytku nekúpiť do interiéru dnes? Leňošky pekne vyzerajú a poskytujú obrovský komfort. Sú skvelým miestom na odpočinok, kde sa dá relaxovať, premýšľať, alebo naopak úplne vypnúť. Prepadnite kúzlu leňošiek a kúpte si tú svoju!

Ešte sa pýtate, načo leňošku?

Leňošky slúžia k odpočinku a ponúkajú pohodlie a komfort. Oproti kreslám v nich zásadne zaujímame polohu ležmo, či v poloľahu. Leňoška nám výborne poslúži po náročnom dni, keď do nej doslova vplávate a hneď tak ju neopustíme. Veľmi príjemná je možnosť natiahnuť si nohy, pretože väčšina leňošiek poskytuje pre nohy oporu. Na leňoške rýchlo naberiete sily, môžete sa v nej venovať aj čítaniu, či jednoducho ležíte a počúvate hudbu. Občas sa určite neubránime krátkemu osviežujúcemu spánku.

Pruhovaná, autor: IkeaPruhovaná, autor: Ikea

Kam s leňoškou

Leňošku je dobré umiestniť na pokojné miesto, kde nebudete rušený. Keďže slúži hlavne k odpočinku, relaxácii a naberaniu síl, nehodí sa do spoločenských miestností, kde je po väčšinu času rušno. Možno ju umiestniť do pracovne, kde bude príjemným ostrovčekom na ktorom skrátka vypnete, či naopak môže podporovať vaše tvorivé úvahy. V spálni či na terase zrejme leňoška poslúži najlepšie. Pokoj a závan čerstvého vzduchu nám pomôže oslobodiť sa od stresu a starostí. Leňošku pripomínajúcu konštrukciou skôr sedačku môžeme umiestniť aj do chodby či uvítacej haly.

Jednoduchá biela, autor: IkeaJednoduchá biela, autor: Ikea

Ako si vybrať správne?

Leňošiek sa predáva mnoho rôznych typov a môžu sa od seba vskutku diametrálne líšiť. Jedným typom leňošiek sú kresielka s podnožkou. Takéto leňošky môžu byť pokojne v obývacej izbe, pretože slúžia aj ako klasické kreslo. Použité na nich sú textílie, veľakrát rôznofarebné. Obvykle sú tieto leňošky v klasickom štýle a pasujú do interiérov zariaďovaných v elegantnom štýle 2. polovice minulého storočia. Rovné leňošky podobné pohovke s vyvýšeným miestom pre hlavu a na jednej strane s možnosťou pre položenie ruky sa vyrábajú ako veľmi moderné a geometricky presné, či naopak oblé so zdobenými detailmi v starom anglickom štýle. Pravdepodobne najmodernejšie pôsobia leňošky oblých tvarov pripomínajúce veľmi vzdialene zubárske kreslo. Obvykle sú jednoduché, nezdobené a použitá na nich je jedna farba. Často sú kožené, čo sa premietne aj v ich cene. Leňoška môže byť skutočným skvostom, čo sa dizajnu týka a v interiéri je potom doslova ozdobou.

Článok Zamilujte si leňošky bol publikovaný 6. března 2013 v 15.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...