Kuchyne na mieru

Tagy:  kuchyne, kuchyne na mieru, kuchynské zostavy, kuchynské linky

Sponzorované odkazy:

Kuchyne na mieru

Človek je jediným tvorom na Zemi, ktorý si pripravuje teplú stravu – teda varí. Kuchyňa je odnepamäti stredom rodinného a spoločenského života, v ktorej sa nielen varí, ale trávi aj veľa času. Preto by mala byť dobre vybavená a kvalitne aj moderne zariadená.

Záleží len na predstave a požiadavkách každého z nás. Vyberať môžeme z niekoľkých štýlov kuchýň, a to starosvetského, rustikálneho, country, tradičného, nadčasového, súčasného – moderného, umelecko – remeselného aj transitionálneho – prechodového.

Súčasný štýl dominuje minimalizmom a čistými geometrickými líniami. Medzi používanými materiálmi sa objavuje nerezová oceľ, laminát, matné sklo, lak a chrómovanie. Jednoduché a rovnaké tvary prepožičiavajú moderným zostavám zaujímavý a elegantný vzhľad. Lakované kuchyne patria medzi stálice na slovenskom trhu. Pomocou laku môžeme dosiahnuť vzhľadu matného, lesklého či vysoko lesklého.

Výhody kuchýň zhotovených na mieru

V prípade, že sa rozhodneme pre kuchyňu, zhotovenú na mieru, záleží len na nás, ako bude finálny výrobok vyzerať. Väčšina firiem, ktorá vyrába a montuje kuchynské linky sa stopercentne prispôsobí našim požiadavkám a želaniam, prípadne nám poradí a ponúkne komponenty zo súčasných trendov. Každá kuchynská linka sa potom stáva dizajnovým originálom, ktorý budeme vlastniť iba my a s istotou sa nám nestane, že tú istú kuchynskú zostavu uvidíme v inej domácnosti. Každému zákazníkovi sa po celú dobu jeho návštevy venuje odborne vyškolený špecialista, ktorý nielen poradí, ale pomocou PC programu zostaví finálnu podobu kuchynskej zostavy.

Výber kuchynskej zostavy

Pred návštevou kuchynského štúdia by sme mali mať aspoň minimálnu predstavu o farbe, štýle kuchyne a poznať priestorové možnosti miesta, v ktorom bude kuchynská zostava umiestnená. Preškolený pracovník svojim klientom ponúkne vhodnú kombináciu spotrebičov a pomôže s výberom pracovnej dosky, materiálu na výrobu dvierok a ostatných čelných plôch, drezu a úchytiek. Po spracovaní týchto informácií vyhotoví pracovník detailný nákres, ktorý sa prenáša do špeciálneho počítačového programu, v ktorom si môžeme kuchynskú zostavu prehliadnuť v niekoľkých podobách a v trojrozmernom zobrazení. V prípade odsúhlasenia návrhu zákazníkom prebehne cenová kalkulácia, spôsob platenia popr. možnosti financovania. Konečná cena sa uvádza vrátane dopravy a montáže kuchynskej zostavy.

Súčasné trendy

Požiadavky na dnešnú kuchyňu sú estetické, funkčné a účelné. Z estetického hľadiska je kladený dôraz na kompaktne vyvážený celok interiéru miestnosti, jednoduché a ľahké línie a minimalizmus. Funkčnosť a účelnosť by sa mala snúbiť s estetikou daného interiéru – drôtené programy, držiak papierových utierok, zabudovaný odpadový kôš, drvič odpadu, magnet alebo box na rezacie nože, držiak kuchynského náčinia, vstavané elektrospotrebiče.

Po praktickej stránke je najdôležitejším bodom umiestnenie vstavaných aj voľne stojacich spotrebičov. K rozhodujúcim aspektom patrí predovšetkým výška, v ktorej sú umiestnené a priestor, ktorý na ne môžeme vyčleniť.

Článok Kuchyne na mieru bol publikovaný 10. března 2013 v 07.15 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...