Kuchyne Koryna

Tagy:  kuchyne, kuchynské zostavy, kuchynské linky, kuchyne Koryna, Koryna, nábytok Koryna

Sponzorované odkazy:

Kuchyne Koryna

História spoločnosti sa datuje od roku 1856, kedy vznikla prvá továreň spoločnosti v Koryčanoch, v ktorej sa vyrábal ohýbaný nábytok. Nábytkársky závod dal vystavať bohatý nemecký podnikateľ Michael Thonet, ktorému sa ako prvému, v celej Európe, podarilo sprevádzkovať továreň na ohýbaný nábytok. O rok neskôr, od založenia továrne, sa začal produkovať prvý sedací nábytok vyrobený z ohýbaného bukového dreva. K prvým výrobkom patrili predovšetkým stoličky a lavice k stolom, hojdacie a odpočinková kreslá.

Rok 1926 sa zapísal do dejín významných historických udalostí spoločnosti tým, že vznikla akciová spoločnosť THONET-MUNDUS, s hlavným sídlom v Zürichu. O niekoľko rokov neskôr sa spoločnosť presúva pod názvom THONET-MUNDUS, československej továrne na nábytok z ohýbaného dreva, akciová spoločnosť, do Prahy.

Až do roku 1990 sa koryčanský podnik niekoľkokrát začleňuje do novo vznikajúcich podnikov, v ktorých figuroval ako jeden z niekoľkých závodov bez vlastných prevádzok. Až v roku 1990 sa koryčanský závod osamostatnil, čím vznikol podnik s novým obchodným menom KORYNA s.p., ktoré vzniklo zložením začiatočných písmen Koryčanský nábytok. O tri roky neskôr, po sprivatizovaní závodu sa obchodný názov premieňa na KORYNA spol. s.r.o., definitívny názov spoločnosti však vznikol až v roku 1997 – KORYNA nábytok, a.s.

V súčasnej dobe predstavuje spoločnosť jednu z najväčších a najvýznamnejších nábytkárskych firiem, ktoré sa nachádzajú nielen na území Českej republiky, ale aj v rámci Európy. Na celom území Českej republiky má spoločnosť vlastnú sieť 56 kuchynských štúdií KORYNA, v ktorých je zákazníkom k dispozícii profesionálne vyškolený personál, ktorý poradí nielen pri výbere, ale pomôže zostaviť vizuálne stvárnenie kuchynskej zostavy.

Štýly kuchynského prevedenia

Značka KORYNA ponúka zákazníkom široký sortiment kuchynských zostáv, ktoré sú rozškatuľkované do troch štýlov.

Moderný štýl spĺňa požiadavky súčasného dizajnu, ktorý zodpovedá súčasným moderným požiadavkám. Kuchyne v tomto štýle sa vyznačujú jednoduchým líniami, strohosťou a hladkým povrchom. Moderná rada je určená pre zákazníkov, ktorí uprednostňujú kvalitu a celkový vzhľad kuchynského interiéru. Vyberať môžeme zo širokej škály farebného a tvarového prevedenia a z bohatého výberu najrôznejších doplnkov.

Klasický štýl sa vyznačuje už niekoľko rokov dobre známou kuchynskou zostavou, ktorá spočíva v úzkych obdĺžnikových skriniach postavených priečne, ktoré kopírujú celkovú plochu kuchyne. Klasickú radu kuchynského nábytku ocenia predovšetkým vyznávači decentného vkusu, striedmosti a štandardnej elegancie. Zákazník môže vyberať zo širokej ponuky rôznych variant, ktoré môžu podľa svojho vkusu kombinovať s viacerými modelmi.

Top štýl predstavuje kuchynské linky v super modernom, nadčasovom designu a prevedení, ktoré sú ideálnym doplnkom do moderných interiérov. O tento štýl prejavujú záujem predovšetkým nároční užívatelia, ktorí prezentujú svoj interiér ako osobitú vizitku. Kuchynská zostava spočíva predovšetkým v obmedzenom množstve horných skriniek, ktoré bývajú kombinované so sklenenými dvierkami, dolné skrinky sú obvykle nahradené veľkými zásuvkami a v prostriedku kuchyne dominuje kuchynský ostrovček s pracovnou plochou.

Kuchynské zostavy sa vyrábajú v spracovaní lak, masív + dyha, fólia a lamino, v širokej farebnej škále a prevedeniach. Vyberať môžeme z niekoľkých stoviek druhov prevedení, kombinovať sa dajú nielen farby, ale aj materiál, vnútorné vybavenie a doplnky. Všetky produkty sú vyrábané podľa individuálnych požiadaviek zákazníka, ktorý si v predajnom centre za pomoci dizajnového návrhára zostaví kuchyňu priamo na mieru.

Na svoje výrobky poskytuje spoločnosť, vďaka vysoko kvalitným používaným komponentom, záruku 5 rokov. To je doba, ktorá môže váhajúcich záujemcov presvedčiť o tom, že kuchyne od spoločnosti KORYNA sú kvalitnou zárukou ich výberu.

Článok Kuchyne Koryna bol publikovaný 2. dubna 2013 v 15.00 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...