V obývacej izbe musí byť príjemne vám aj návštevám

Sponzorované odkazy:

V obývacej izbe musí byť príjemne vám aj návštevám

Obývacia izba obvykle slúži na rodinnú pohodu a na prijímanie návštev. Mala by tak byť výkladnou skriňou nášho domu. Nie však v zmysle toho, že tam vystavíme všetky možné dekorácie a fotografie, aby návštevy videli, ako sa máme skvele.

Naopak v obývacej izbe by mal byť dostatok priestoru, aby sa v ňom dalo voľne pohybovať, dýchať, aby sa tam zmestilo pohostenie a vždy by tam malo byť upratané. Nielen pre náš pocit, ale aj pre prípad neočakávanej návštevy.

Každý to chce mať doma útulné a pekné. Pokiaľ svoj dom ešte len budete stavať, už teraz myslite na to, aby sa dalo do obývačky v pohode dostať, aby vaše návštevy nemuseli prechádzať celým domom, na škodu nebudú ani veľké okná, aby bolo v obývačke vždy dostatok svetla a pôsobil vzdušne. Podlaha v obývacej izbe by mala byť ľahko udržiavateľná a odolná. Však viete, že deti dokážu na návštevách vykonať veľký neporiadok.

Pri zariaďovaní myslite na to, aby nábytok nezaberal celý priestor. Doba, kedy boli v móde obrovské obývacie steny od steny k stene, kam sa dokázali schovať knihy, fotografie, dôležité dokumenty a množstvo ďalších dôležitých vecí, je bohužiaľ preč. Až pôjdete vyberať nábytok do obývačky, myslite nielen na estetickú stránku veci, ale aj na praktickosť, dostatok úložných priestorov a jednoduchú údržbu. Pokiaľ si vyberiete biely leštený nábytok, či sklenené stolíky a presklené vitríny, vedzte, že sa časom stanete otrokom upratovania. Najmä, ak máte doma malé deti.

Nielen nábytok, ale aj sedacie súpravy vyberajte podľa veľkosti miestnosti. Ak máte obývaciu izbu veľkorysých rozmerov, nemusíte si príliš lámať hlavu, ale obrovská sedacia súprava do U bude v šestnásťmetrovej izbe zaberať celý priestor a bude pôsobiť smiešne.

Nerobte ani chybu našich rodičov, keď bol postavený všetok nábytok pozdĺž stien, nebojte sa umiestniť niektoré kúsky nábytku do stredu miestnosti. Môžete použiť komody ako predel miestnosti, keď máte spojenú obývaciu izbu s kuchyňou, alebo si v obývacej izbe budete chcieť vytvoriť čitateľský kútik.

Článok V obývacej izbe musí byť príjemne vám aj návštevám bol publikovaný 16. května 2023 v 07.00 v rubrike Dom. Autorom článku je Petra Havlíková. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...