Obývacia izba - načerpajte inšpiráciu

Tagy:  nábytok, sedacia súprava, taburet, doplnky, koberec, vankúšiky, farby, konferenčný stôl

Sponzorované odkazy:

Obývacia izba - načerpajte inšpiráciu

Obývacia izba je dôležitým miestom v byte, kde trávime svoj ​​voľný čas a vítame návštevy. Pri jeho zariaďovaní môžeme nechať plne pracovať našu fantáziu, či si najať odborníka. Veľa inšpirácie možno nájsť aj na internete. V tomto článku si ukážeme niekoľko úplne odlišných obývacích izieb a zistíme, ktorý štýl sa nám páči.

Moderná a vkusná obývacia izba pre náročných

Obývacia izba sa dá zariadiť vkusne a elegantne tak, aby priamo dýchala luxusom. Nebudeme k tomu potrebovať veľké množstvo nábytku ani doplnkov. Stačí sa pozrieť na priestrannú izbu zariadenú v tmavo hnedej farbe, tú nájdeme na podlahe i na niektorých stenách. Ohromné okná na bielej stene zdobí nežný krémový záves. Všimnúť si môžeme neobvykle nízkej sedacej súpravy v jemnej fialkovej farbe. Súprava má nízke aj opierky a patrí k nej veľký taburet. Pohovka umiestnená v priestore vyzerá báječne obzvlášť vo veľkých priestoroch. Ohromný dojem robí najmä koberec v štýle zebry, je skvelou dekoráciou a perfektne sa k ostatnému zariadenie izby hodí. Za pozornosť stojí aj nizučký konferenčný stolík a detaily v podobe obrazu či farebne ladiacich vankúšikov.

Fialové odtiene sú vhodné aj do obývačky, autor: Linea ItaliaFialové odtiene sú vhodné aj do obývačky, autor: Linea Italia

Domácka obývacia izba, ktorá nám veľa prezradí

Pre niekoho sú moderné interiéry studené a bez duše. Pokiaľ si potrpíte na veci s históriou, ktoré o nás niečo vypovedia, radi kombinujeme mnoho rôznych vecí a máme radi pocit domáckeho prostredia, potom nás určite zaujme útulná obývacia izba zariadená v zaujímavom interiéri s výhľadom do prírody. Samotná miestnosť je členitá, veľmi netradične. Všimnúť si môžeme kamenné steny a drevených detailov. Obývacia časť sa nachádza vo veľkej miestnosti a nie je striktne oddelená. Iste nás zaujme takmer vstavaná pohovka zdobená množstvom vankúšikov. Ďalej môžeme na posedenie využiť celý rad nízkych mäkkých sedadiel. Mimo veľký konferenčný stolík možno využiť aj dvoch menších. Celý priestor zútulňuje pomerne veľké množstvo doplnkov a dekorácií. Na podlahe nájdeme príjemný červený koberec.

K útulnej atmosfére pomôžu prírodné materiály, autor: Jeffrey NealK útulnej atmosfére pomôžu prírodné materiály, autor: Jeffrey Neal

Keď farby dostanú hlavné slovo

Moderná obývacia izba, kde je jasnou dominantou veľká mäkká sedacia súprava, je pestrofarebnou veselou miestnosťou, ktorá nás určite zaujme. Farbami sa skutočne nešetrí a prevažujú príjemné pastelové odtiene a vo veľkom pomere žltkastá a tyrkysová. Iste si všimneme nízkeho stolíka, farebnej lampy a bieleho huňatého koberca. Vďaka použitiu tak obrovského množstva farieb je potrebné byť triezvy v tom, čo sa týka množstva nábytku a doplnkov.

Hýrenie farbami v obývačke, autor: Linea ItaliaHýrenie farbami v obývačke, autor: Linea Italia

Článok Obývacia izba - načerpajte inšpiráciu bol publikovaný 10. ledna 2013 v 09.00 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...