Vykurovacie rebríky dominujú slovenským kúpeľniam

Tagy:  vykurovacie rebríky, vykurovanie kúpeľní

Sponzorované odkazy:

Vykurovacie rebríky dominujú slovenským kúpeľniam

Najčastejším zdrojom vykurovania v kúpeľniach sú vykurovacie rebríky, ktoré pôsobia okrem stránky estetickej veľmi kvalitne aj po stránke praktickej, teda výhrevnosti.

Prečo vykurovací rebrík?

K veľkým prednostiam vykurovacích rebríkov patrí tiež možnosť vysúšania uterákov alebo bielizne, popr. prehriatie uteráka, do ktorého sa zabalíme ihneď po vysprchovaní. Vysoká výhrevnosť vykurovacích rebríkov dokáže aj v tých najchladnejších mesiacoch kúpeľňu príjemne temperovať, výhrevnosť je intenzívna, teda kúpeľňový priestor disponuje najpriaznivejšími teplotami.

Doplnkový program vykurovacích rebríkov

Ako už bolo spomenuté, vykurovacie rebríky prinášajú vedľa funkcie výhrevnosti aj ďalšie možnosti praktického využitia. S vykurovacím rebríkom by sme si mali tiež zaobstarať doplnkové súčiastky, ktorými sú napr. madlá, háčiky a kruhy na zavesenie uterákov a osušiek, tyče na zavesenie drobných kúskov bielizne alebo malé poličky. Tieto komponenty sa dajú veľmi jednoducho namontovať priamo na vykurovací rebrík, kvalitnejšie komponenty disponujú sklopným systémom, čím sa v prípade že ich nepotrebujeme sklopia a neprekážajú v priestore.

Typy vykurovacích rebríkov

Elektrický vykurovací rebrík predstavuje sústavu rúrok, v ktorých sa nachádza voda a nemrznúca kvapalina. K výhrevnosti priestoru slúži vykurovacia tyč, ktorá je zabudovaná vo vnútri rebríka a slúži pre ohrev tekutiny, na základe čoho sa vykurovací rebrík rozohreje. Elektrický vykurovací rebrík je možné pripojiť priamo do zásuvky alebo si nechať rebrík odborne zapojiť do elektrickej siete napevno. Na reguláciu teploty slúži manuálny alebo programovateľný ovládač, ktorý býva súčasťou dodávky.

Teplovodný vykurovací rebrík sa pripája na existujúci systém etážového kúrenia v domácnosti, teda princíp vykurovania je závislý na vykurovaní klasického ústredného kúrenia. Vykurovacie teleso sa teda predáva bez vykurovacieho média, pretože je pripojené k existujúcemu ústrednému kúreniu.

Teplovodný vykurovací rebrík s elektrickou vykurovacou tyčou je kombináciou elektrického a teplovodného vykurovacieho rebríka. Vykurovacie teleso sa pripája k existujúcemu ústrednému kúreniu, ale v rebríku je zabudovaná elektrická tyč, vďaka ktorej môžeme v nevykurovacej sezóne regulovať potrebnú teplotu iba v danej miestnosti.

Koľko zaplatíme

Obstarávacia cena vykurovacích rebríkov sa líši podľa ich veľkosti, typu a materiálu spracovania. Najjednoduchšie modely v klasickom bielom sanitárnom prevedení, do menšej kúpeľne, si môžeme zaobstarať už od 250 €. Ďalšiu skupinu vykurovacích rebríkov tvoria tie, ktoré disponujú atypickými tvarmi a rôznofarebným prevedením, avšak ich cena sa za stredne veľký vykurovací rebrík pohybuje od 320 € vyššie. K absolútnym dizajnovým špičkám patria rebríkové vykurovacie zostavy, ktoré majú v sebe zabudované zrkadlo, skrinky a poličky – ich cena však začína na 1200 €.

Článok Vykurovacie rebríky dominujú slovenským kúpeľniam bol publikovaný 17. března 2013 v 08.00 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...