Zariaďujeme predsieň alebo vstupnú halu

Tagy:  predsieň, nábytok do predsiene, vstupná hala, botník, vešiak

Sponzorované odkazy:

Zariaďujeme predsieň alebo vstupnú halu

Vstupná miestnosť slúži nielen na odkladanie vrchného ošatenia a obuvi, ale svojim spôsobom aj k reprezentácii vášho domova. Hoci má v našom domove dosť podstatný význam, často sa všetkých funkcií predsiene či vstupnej chodby musí dosiahnuť v značne obmedzených priestoroch, najmä v bytových domoch. Prvý dojem, ktorý na návštevníka vstup do vášho domova urobí, môže byť lákavý a príťažlivý alebo tiež odrádzajúci od vstupu do ďalších miestností. Navyše musíme počítať aj s návštevami nezvanými, ktoré sa ďalej ako do predsiene nepozývajú, preto by mal byť tento priestor zariadený svojím špecifickým spôsobom. Skrátka zariadiť si vkusne a účelne prvú vstupnú miestnosť nebýva až tak úplne jednoduché.

foto: www.fotogalerieinteriery.czfoto: www.fotogalerieinteriery.cz
foto:www.fotogalerieinteriery.czfoto:www.fotogalerieinteriery.cz

Nábytok do predsiene by mal byť predovšetkým praktický

Predsieňové šatníkové steny by mali byť koncipované z viacerých dielov – pre odkladanie vrchného ošatenia slúži otvorená časť s vešiakom, kde môže oblečenie oschnúť a až potom sa uprace do uzavretej skrine. K odkladaniu topánok dobre slúži odkvapkávač, ktorý sa ľahko udržiava a čistí, až suché topánky možno uložiť do uzavretého botníka. Súčasný trh ponúka nepreberné množstvo predsieňových nábytkových stien a botníkov rôznych rozmerov. Najlepšie však je nechať si vyrobiť nábytok na mieru, tak aby bol obmedzený vstupný priestor bezo zvyšku a čo najúčelnejšie využitý. Pokiaľ nám priestor dovolí a máme miesto malej panelákovej predsiene vstupnú halu, nie je od veci sem umiestniť aj kresielka a odkladací stolík pre krátke posedenie návštev a pohodlné obúvanie starších osôb.

fofo: www.nabytek-max.czfofo: www.nabytek-max.cz
foto: www.nabytek-max.czfoto: www.nabytek-max.cz

Doplnky do predsiene

Predsieň či chodbu môžeme doladiť praktickými doplnkami v podobe odkvapkávača na dáždniky, odkladacích políc na klobúky a čiapky, policovým systémom s úložnými boxmi pre uskladnenie zimných šálov a rukavíc. Tiež skrinka na kľúče môže byť zaujímavým dekoratívnym prvkom. Pekne ju doplní aj schránka a box na noviny a korešpondenciu, príp. tabuľka sa odkazy pre prichádzajúcich. Truhlu či skrinku pre ukladanie tašiek a kabeliek je tiež vhodné mať po ruke v predsieni. Samozrejme nesmieme zabudnúť na veľkoplošné zrkadlo pre kontrolu zovňajšku pred odchodom z domu. Interiér vhodne doladia aj dekoratívne predmety ako vázy so sušenými kvetmi či zaujímavé keramické či textilné doplnky a obrázky. To už záleží na vkuse majiteľa a celkovom zariadení celého interiéru. Kto si potrpí na módny minimalizmus, určite svoj ​​štýl dokáže udržať aj vo vstupnej chodbe.

foto: www.fotogalerieinteriery.czfoto: www.fotogalerieinteriery.cz

Článok Zariaďujeme predsieň alebo vstupnú halu bol publikovaný 28. dubna 2014 v 06.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Eva Šebestová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...