Farebné sklo ako výnimočný materiál v interiéri

Tagy:  sklo, farebné sklo, sklenený nábytok, Lacobel, tvrdené sklo

Sponzorované odkazy:

Farebné sklo ako výnimočný materiál v interiéri

Sklo ako dôležitý materiálny prvok sa do interiérov začleňuje čím ďalej častejšie, a to predovšetkým pre svoje veľké prednosti, ktorými dominuje nad ostatnými materiálmi.

V interiéri sa so sklom najčastejšie stretneme v podobe najrozličnejších bytových dekorácií a doplnkov, výplní skríň a dverí, ale tiež v podobe nábytku. K najčastejším nábytkovým druhom zo skla patria toaletné stolíky, jedálenské stoly, konferenčné stolíky nástenné a stojace police.

Druhy skla používané v interiéri

V interiéri sa najčastejšie vyskytuje sklo pod názvom Lacobel, ktoré tvorí výplň dverí šatníkových skríň, obývacích zostáv, televíznych stolíkov alebo výplň zásuviek či skriniek nočných stolíkov.

Pre výplne šatníkových skríň sa sklo Lacobal poťahuje nepriehľadným lakom, ktorý zabráni zvedavým pohľadom do interiéru skrine. Povrch laku je vybavený polypropylénovou fóliou, ktorá v prípade rozbitia skla zabráni jeho vysypaniu do priestoru. Vďaka tejto fólii drží rozbité sklo pohromade, na základe čoho ho možno jednoducho vybrať z rámu. Táto špeciálna fólia chráni lak pred prípadným poškodením, jemným či hrubším poškriabaním, odbúrava vlhkosť a veľmi dobre odoláva proti škvrnám.

Sklo Lacobel disponuje neuveriteľnou škálou farebných odtieňov, teda môžeme obstarávané kusy nábytku vhodne skombinovať s daným interiérom.

Kalené tvrdené sklo sa vďaka svojim pevným a špecifickým vlastnostiam používa najčastejšie na výrobu skleneného nábytku. V poslednej dobe zaznamenalo tvrdené sklo značné úspechy pri použití na obklady stien alebo ako pracovná doska kuchynskej linky. V kuchyni zaznamenalo veľké úspechy, a to predovšetkým pre svoj elegantný design a veľmi ľahkú údržbu. Stenový obklad z tvrdeného skla môže byť vyrobený len z jedného kusu skleneného plátu, čím získame bezškárové prevedenie.

Kalené tvrdené sklo disponuje vysokým stupňom pevnosti, stability, dokáže vzdorovať vysokým teplotám a nárazom. K ďalším prednostiam tohto typu skla patrí široký výber farieb a možnosti prevedenia matného či lesklého vzhľadu. Ak nám to štýl interiéru a finančné prostriedky dovolia, môžeme vyberať aj z rôznych motívov alebo si nechať zhotoviť motív podľa svojich predstáv.

Exkluzivita vzhľadu kaleného farebného skla je však prispôsobená k jeho cene, ktorá sa pohybuje od 120 € za bežný meter obkladu. Ak sa rozhodneme použiť kalené sklo ako pracovnú dosku, musíme kalkulovať s cenou ďaleko vyššou, a to zhruba od 200 € za bežný meter.

Článok Farebné sklo ako výnimočný materiál v interiéri bol publikovaný 19. března 2013 v 15.00 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...