2024 ako rok prerábania a rekonštrukcie? Prečo nie – je to ľahké, keď viete, ako na to

Sponzorované odkazy:

2024 ako rok prerábania a rekonštrukcie? Prečo nie – je to ľahké, keď viete, ako na to

S každou novou sezónou prichádza príležitosť osviežiť naše priestory a vytvoriť v našich domovoch viac štýlu, designu a funkčnosti. Vzhľadom na to sme pre vás pátrali po zaručených trendoch na nový rok.

A máme pre vás dobrú správu. Tento rok je dovolené takmer všetko. Neexistujú žiadne striktné pravidlá, ktoré by porúčali, že musíte mať béžový gauč, či zelené závesy. Majte to doma také, ako sa to páči práve vám a vašej rodine. Hlavne, aby bolo všetko funkčné a praktické. A hlavne jednoduché na údržbu, pretože je dôležitejšie tráviť viac času s rodinou, než leštením bytových doplnkov.

Váš interiér by mal byť predĺžením vašej osobnosti. Vybavenie a design by mal rezonovať s vašim životným štýlom a povahou. Pre niekoho je tak ideálny škandinávsky pohodlný hygge štýl, pre iného bude ideálna obývacia izba, ktorá bude pôsobiť tak, že sa v nej schádzajú kubánski mafiáni. Fantázii sa naozaj medze nekladú. Ak ste zdedili vybavenie po babičke, tak si rovno zatlieskajte, pretože retro je práve in. Stačí dať starší nábytok zaujímavo prečalúniť a máte doma jedinečné skvosty za minimum peňazí.

V poslednej dobe bol moderný súzvuk s prírodou, drevo, zeleň, praktické využitie všetkých priestorov, stále sa farebné spektrum volí v neutrálnych farbách, trendy sa odkláňajú od cca šesť rokov populárnej sivej, do obľuby sa vracajú teplejšie neutrálne farby – béžová, svetlo hnedá a krémová biela. Sú vhodné aj do schémy elegancie a tzv. quiet luxury (tichý luxus) štýlu, ktorý je teraz moderný v oblasti oblečenia. Tieto farby pôsobia sofistikovane a nadčasovo a taktiež veľmi upokojujúcim dojmom.

Čo je quiet luxury štýl? Nájdete tu práve neutrálne odtiene, prepychové látky, teplé drevo a ďalšie prvky, ktoré odrážajú uvoľnený, umiernený, povýšený spôsob bývania a zdobenia. Zrkadlá, tapety s textúrou, mäkké koberčeky a prikrývky, svetlo a nadčasovosť.

Váš interiér by mal poskytovať maximálne pohodlie a funkčnosť, aby vás lákal na odpočinok a nabíjal vás energiou. Obľúbené sú luxusné závesy, posteľná bielizeň, čalúnený nábytok, mäkučké vankúšiky a matrace. Do kuchýň sa zase vracia mramor, starodávne vodovodné batérie, nenápadné osvetlenie, utierky so vzormi, roztomilé hrnčeky, zdobené poháre s textúrou.

Stále obľúbenejšími sú zimné záhrady, verandy, zasklené pergoly – ak plánujete podrobnú rekonštrukciu domu, určite si zimnú záhradu doprajte.

Článok 2024 ako rok prerábania a rekonštrukcie? Prečo nie – je to ľahké, keď viete, ako na to bol publikovaný 27. února 2024 v 07.00 v rubrike Dom a Záhrada. Autorom článku je Petra Havlíková. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...