Kúpeľňa - úložné priestory

Tagy:  kúpeľňa, kúpeľňové doplnky, skrinky do kúpeľne, zrkadlo, malé úložné priestory, zväčšenie kúpeľne

Sponzorované odkazy:

Kúpeľňa - úložné priestory

Hoci sa to možno nezdá, kúpeľňa je jednou z najdôležitejších miestností v dome. Musí byť praktická a dobre vyhovovať našim potrebám. Veľkosť kúpeľne je dôležitá, a čím menšia kúpeľňa je, tým viac vynaliezavosti je pri jej zariaďovaní potrebné.

Využite potrebného

Do kúpeľne je mimo vaňu či sprchový kút potrebné kúpiť aj umývadlo a stolík. Praktické je umývadlo zabudované do skrinky a stolík s úložnými priestormi. Do týchto očiam skrytých zásuviek je praktické uložiť uteráky, či fén a podobné potreby. Ak chcete umiestniť drobné veci priamo na stôl, zvoľte radšej praktickú pomoc umelohmotných dóz, ktoré odstránia dojem neporiadku.

Všetko v jednom štýle, autor: IkeaVšetko v jednom štýle, autor: Ikea

Priestranné poličky

Poličky sú praktické v každej izbe, do kúpeľne sa hodia úzke murované či napríklad sklenené. Je možné umiestniť ich do rohu či pozdĺž steny pri vani či umývadle. Pozor nech ich nie je veľa, kúpeľňa by tým mohla získať dojem neprehľadnej, preplnenej a neupratanej miestnosti. Na poličky blízkosti vane umiestnite sprchové gély či šampóny, na poličku v inej časti kúpeľne sa hodia dózy na šperky či kozmetika. Ďaleko lepšie však pôsobí použitie úzkych zrkadlových skriniek, do ktorých je možné všetko diskrétne ukryť.

Skryte, čo sa dá

Ak si zaobstaráte kúpeľňový nábytok, využite poličky k odloženiu uterákov či drobných predmetov ukrytých v pletených košíkoch alebo dózach, najlepšie z umelej hmoty, ktorá nepodlieha ničivým dopadom pary. Priestor okolo umývadla môže byť využitý pokojne od zeme až k stropu, ale všetko musí pôsobiť ucelene, usporiadane.

Stolička s úložným priestorom, autor: IkeaStolička s úložným priestorom, autor: Ikea

Ponechajte dojem jednoduchosti

Kúpeľňa by mala vždy pôsobiť jednoduchým dojmom, bez prílišného množstva dekorácií. Kúpeľňa má byť čistá a udržiavaná. Veci by mali byť skryté a poličiek nie je dobré umiestňovať veľa. Pohrajte sa s dizajnom kúpeľne. Máte radi ostré línie a hrany? Dávate prednosť oblým príjemným tvarom? Kvety pôsobia v kúpeľni veľmi pekne, sviečky a drobné dekorácie priestor zútulnia. Veľké zrkadlá opticky zväčšia priestor a sú preto veľmi praktické v mnohých ohľadoch. Ponechajte priestor okolo veľkej vane na odloženie pohára vína a zapálenie vonnej sviečky počas romantického večera. Zvoľte kombináciu dvoch až troch farieb a vykúzlite jedinečný a originálny interiér.

Článok Kúpeľňa - úložné priestory bol publikovaný 1. dubna 2013 v 15.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...