Kúpeľňa ultramoderná a vkusná

Tagy:  kúpeľňa, vaňa, sprchový kút, umývadlo, toaleta, kúpeľňový nábytok, doplnky

Sponzorované odkazy:

Kúpeľňa ultramoderná a vkusná

Kúpeľňa je miestnosťou, v ktorej predsa len trávime pomerne dosť času. Mimo to je to miestnosť, ktorú navštívi takmer každá návšteva a aj preto nás do značnej miery reprezentuje. Pri kúpeľni je rozhodne dôležité, aby bola funkčná, veci v nej boli usporiadané a tiež dostatočný priestor je vítaný. Čo sa dizajnu týka, môžeme sa v kúpeľni skutočne vyblázniť.

Farby a priestor

modernej kúpeľni je priestor a nájdeme tam presne toľko nábytku, koľko je potrebné. Kúpeľňa je vlhkým miestom, kam sa najviac hodí plast, kameň či veľmi odolné materiály. Na stene aj podlahe obvykle nájdeme obklad. Farebné dlaždice či mozaika robia veľmi príjemný dojem. Výhodou je aj jednoduchá údržba. Červené dlaždice s motívmi rozkvitnutej ruže urobia z obyčajnej kúpeľne prekrásny nápaditý priestor.

Vyberte si materiál, ktorý vám padne do okaVyberte si materiál, ktorý vám padne do oka

Umývadlo centrom kúpeľne

Ak chcete zmeniť kúpeľňu na modernú vkusnú kúpeľňu, vymeňte nielen dlaždice, ale zamerajte sa aj na vaňu či sprchový kút a predovšetkým na umývadlo. Umývadlo je takým malým centrom kúpeľne. Zamerajme sa predovšetkým na moderné farby a tvary, preč s klasickým bielym oválom. Zaujímavo tvarované okrúhle umývadlo s netradične vysokým kohútikom patrí medzi decentnejšie dizajnérske kúsky, ktoré nám len tak nezovšednie. Zelený sklenený stolík s umývadlom je už naozaj moderným skvostom, ktorý nájde svoje miesto v kúpeľni milovníkov originality. Umývadlo, ktoré sa viac podobá mise na ovocie, upúta na prvý pohľad.

Detaily a doplnky

V kúpeľni uplatníme cit pre farby a jednoduchosť. K niekoľkým málo nevyhnutnostiam však určite budú patriť kúpeľňové doplnky, ako je dávkovač na mydlo, mištička na mydlo, skrýša na vatové tampóny slúžiace na čistenie pleti či stojanček na zubnú kefku. Biela hranatá sada na mydlo zapadne do modernej kúpeľne v japonskom štýle – skvele sa bude hodiť k zelenej a hnedej v kombinácii napríklad s motívom bambusu na dlaždiciach. Kovový dávkovač mydla a okrúhle dózy ľahko umiestnime takmer do každej kúpeľne, kde nechýba kov. Krásny drevený stojan so sadou bielych stojančekov a dávkovačom na mydlo sadne do veľmi jednoduchej čistej kúpeľne. Pekný dvojdielny oranžový set je veselým variantom kúpeľňových doplnkov. Veľká sada v štýle tmavej tehlovej steny nájde svoje miesto vo väčšej priestrannej kúpeľni.

Štýlová a moderná

Zariadenie kúpeľne môže byť veľmi jednoduché. Kombinácia bielej, čiernej a divokej červenej je nadčasová a odvážna. Priestor je v kúpeľni využitý, ale miestnosť nie je zbytočne zahltená. Nájdeme v nej iba to, čo je potrebné. Oddelenie časti s vaňou od zvyšku kúpeľne je veľmi praktické. Zlúčenie ostrých hrán a oblých tvarov nemusí vždy priniesť úspech, v moderných kúpeľniach je však dovolené takmer všetko a môžeme to preto brať ako akési spestrenie.

Autor: koupelny-obselkaAutor: koupelny-obselka

Článok Kúpeľňa ultramoderná a vkusná bol publikovaný 15. února 2013 v 08.30 v rubrike Byt. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...