Kúpeľňa na mieru

Tagy:  kúpeľňa, vaňa, sprchový kút, umývadlo, toaleta, kúpeľňový nábytok

Sponzorované odkazy:

Kúpeľňa na mieru

Vzhľadom k veľkosti niektorých kúpeľní musíme zariadenie vyberať skutočne na mieru. Asi najhoršia je situácia u kúpeľní v panelových domoch. Výber zariadenia sa odvíja predovšetkým od našich individuálnych požiadaviek. Je dobré vedieť, že na svoje si prídeme takmer v akokoľvek veľkej kúpeľni, je k tomu však potrebný dostatok finančných prostriedkov.

Aká bude tá vaša kúpeľňa?

Pred zariaďovaním novej kúpeľne zvážte svoje nároky, ktoré na ňu kladiete. Máte radi rýchlu sviežu sprchu alebo dlhé plačkanie vo vani horúcej vody? Chcete mať v kúpeľni uloženú všetku kozmetiku a pomôcky na úpravu vlasov? Možno sa takáto otázka zdá banálna, ale vo finále tieto veci zaberú veľa miesta, s ktorým je potrebné počítať od začiatku. Dôležité je uvedomiť si, že aj malá kúpeľňa môže skvele vyzerať a dobre slúžiť. Všetko závisí predovšetkým od nápadu.

Farby a materiály

Podlahu aj steny budú pravdepodobne pokrývať dlaždice, ktoré sú veľmi praktické vďaka ľahkej údržbe. S dlaždicami sa možno pekne pohrať a môžeme skombinovať hneď niekoľko rôznych druhov, z ktorých jeden bude pravdepodobne výrazne zdobenejší. To možno využiť ako zaujímavého estetického prvku. Dlaždice majú rôzne veľkosti a tvary a možno z nich zostaviť mnoho rôznych kombinácií. Zaujímavým prvkom založeným na skladanie jednotlivých symetrických ale aj asymetrických častí je mozaika. Tou sa dá ozdobiť malá plochu, ale aj značne rozsiahly povrch.

Kontrastná čierna s bielou, autor: GustavsbergKontrastná čierna s bielou, autor: Gustavsberg

V kúpeľni môžeme s farbami dosť experimentovať. Možno bez problémov kombinovať odtiene, ale aj výrazné kontrastné farby. V moderných kúpeľniach nájdeme kombináciu bielej a zelenej či bielej a sýto červenej. Stále obľúbené zostávajú tóny oranžovej a modrej. V kúpeľniach v japonskom štýle je často používané drevo a nájdeme v nich aj bielu, hnedú alebo zelenú farbu.

Úložné priestory v kúpeľniach

V kúpeľniach býva dosť vlhko, čím by mohol trpieť nábytok. Vyberáme preto zásadne kusy špeciálne určené do kúpeľní, vyrobené z odolných materiálov. Regáliky a skrinky môžu byť závesné, či je možné ich postaviť k stene. Kúpeľňa by mala pôsobiť čisto a usporiadane, k čomu sú tieto úložné priestory úplnou nevyhnutnosťou. Môžu byť farebne odlišné od zvyšku kúpeľne a tvoriť tak zaujímavý kontrast.

Drevo v kúpeľni, autor: GustavsbergDrevo v kúpeľni, autor: Gustavsberg

Detaily hrajú úlohu

Aj v kúpeľni môžeme dbať na rad detailov. Dôležitá je prítomnosť zrkadiel, ktorá slúži nám aj celkovému dojmu kúpeľne, ktorú opticky zväčší a presvetlí. Pred vaňu môžeme umiestniť hrejivý koberček, ktorý poskytuje báječný komfort. Celú kúpeľňu môžeme ozdobiť živými alebo umelými kvetmi, to už záleží na dostatku slnečného svetla. Okolo vane môžeme rozmiestniť vonné sviečky, ktoré dokreslia príjemnú milú atmosféru.

Článok Kúpeľňa na mieru bol publikovaný 15. dubna 2013 v 14.00 v rubrike Byt. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...