Študentská izba - ako ju správne zariadiť?

Tagy:  izba, študent, študentská izba, nábytok, pracovný kút, farby, zariadenie

Sponzorované odkazy:

Študentská izba - ako ju správne zariadiť?

Keď sa detská izba mení do študentskej, je treba veľa vecí zmeniť. Potreby mladého študujúceho človeka sú totiž niekde úplne inde.

Študentská izba a design

Rozdiel medzi vzhľadom detskej a študentskej izby je zrejmý na prvý pohľad. Prvý rozdiel vidíme v nábytku. Je potrebné vytvoriť dostatok úložných priestorov na odloženie všetkých študijných materiálov a pomôcok, ale aj oblečenia, obuvi a doplnkov. Veľkú pozornosť si zaslúži pracovné miesto. Dostatočná pracovná plocha, kvalitné stoličky a dokonalé osvetlenie sú základom. Všetkému vybaveniu je potom spoločné jedno – design. To je totiž to, čo študentskej izbe často dominuje. Obvykle býva odvážnejší, využívajúci moci farieb, kombinujúci štýly. Bytové doplnky sú výrazné.

Osvedčená kombinácia je čierna, biela a jedna doplnková farba. Táto trojica vytvára vysoký kontrast a dáva priestor pre zaujímavé riešenia. Vďaka dostupnosti doplnkov v týchto farbách potom nie je problém zariadiť izbu skutočne dokonale. Steny ozdobené samolepkami a fotografiami izbu personalizujú.

Design predovšetkým, autor: hülstaDesign predovšetkým, autor: hülsta

Pánska izba

Študentská izba pre pánov a dámy sa bude viac odlišovať, než tomu bolo u detských izieb. Všetko sa odvíja od záujmov konkrétneho obyvateľa izby.

Pre pánsku izbu sa zvyčajne volia tlmenejšie farby, často býva základom rôzny odtieň šedej. Celkový dojem potom býva chladnejší, viac strohý. To však neznamená, že by mu chýbala útulnosť. Pri zariaďovaní izby je treba myslieť na koníčky, miesto pre voľnočasové aktivity je dôležité.

Pánska izba by hülstaPánska izba by hülsta

Dámska izba

Izba pre dámy je naopak často jemnejšia. Viac využíva farieb, vzorov a štruktúr. Dôležitý je ako pracovný kút, tak zóna vyhradená na ukladanie oblečenia, obuvi a módnych doplnkov. Úplne ideálne by mala byť doplnená toaletkou či zrkadlom a úložnými priestormi pre ukladanie kozmetiky a líčidiel. Dôležité sú tiež úložné priestory na drobné veci, ako sú napríklad sviečky.

Čo sa týka designu jednotlivých kúskov, možno tu skvele zúročiť pestrosť ponúkaných produktov a odvážne ich kombinovať.

Izba pre slečnu, autor: pbteen.comIzba pre slečnu, autor: pbteen.com

Jednoduchosť a funkčnosť

Rad študentov však dbá hlavne na funkčnosť vybavenia izby. Nepotrpia si na doplnky a nemajú v úmysle tráviť upratovaním a ich oprašováním viac času, než je skutočne nevyhnutné.

V tomto prípade sa potom oplatí investovať do jednoduchého nábytku, ktorého design sám o sebe izbe vtlačí určitý ráz. Ideálny je napríklad nábytok využívajúci kombináciu farieb či tvarov.

Jednoduchý a funkčný, autor: TumideiJednoduchý a funkčný, autor: Tumidei

Článok Študentská izba - ako ju správne zariadiť? bol publikovaný 27. prosince 2012 v 15.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...