Šatníkové skrine

Tagy:  skrine, šatníky, skrine na oblečenie

Sponzorované odkazy:

Šatníkové skrine

Šatníkové skrine patria k nevyhnutným súčastiam nábytkového vybavenia každej domácnosti, ktoré rozširujú úložný priestor na uloženie aktuálneho, sezónneho oblečenia a módnych doplnkov.

Šatníkovú skriňu si môžeme bežne zakúpiť v obchodoch s nábytkom, alebo si ju nechať zhotoviť priamo na mieru, čím môžeme ovplyvniť vnútorné usporiadanie, kombináciu zvolených materiálov a celkovú podobu. V prípade, že sa rozhodnete pre šatníkovú skriňu vyrobenú na želanie, záleží len na nás, ako bude finálny výrobok vyzerať. Väčšina firiem, ktorá vyrába a montuje šatníkové skrine sa stopercentne prispôsobí našim požiadavkám a želaniam, prípadne nám poradí a ponúkne komponenty zo súčasných trendov. Každá skriňa sa potom stáva dizajnovým originálom, ktorý budeme vlastniť iba my a s istotou sa nám nestane, že tú istú skriňu uvidíme aj v inej domácnosti.

Materiál použitý na výrobu šatníkových skríň

Šatníkové skrine sa najčastejšie vyrábajú z lamina, čo je označenie pre ľahkú drevotrieskovú dosku, ktorá môže byť potiahnutá drevenou dyhou alebo fóliou. Prednosti lamina:

• farebná a tvarová stálosť
• možnosť imitácie dreva
• vysoká tepelná odolnosť
• odolnosť proti vlhku, oteru a opotrebovaniu
• široký výber farieb a vzorov

K drahším záležitostiam patria šatníkové skrine vyrobené z dýhy alebo masívneho dreva, ktoré sú najčastejšie vyrábané z buka, duba, jelše, borovice a čerešne.

Dvierka

Dvierka šatníkových skríň vyberajme tak, aby sa zhodovali s farbou stien a dverí, aby ladili v danom interiéri s ostatným nábytkom a vytvárali tak kompaktný celok. Ponuka dvierok je na slovenskom trhu naozaj široká. Najčastejšou kombináciou s drevom je mliečne alebo číre sklo alebo sklené zrkadlo, ktoré opticky zväčší a presvetlí izbu. K novinkám patrí liate sklo, ktoré je na trhu k dostaniu pod obchodným názvom Lacobel, ktorého prevedenie je v neprebernej farebnej škále. Medzi ďalšie kombinácie patrí kov, bambusový či ratanový výplet, dyhovaná výplň, ktorá poskytuje veľmi širokú ponuku dekórov.

Dvere šatníkových skríň bývajú najčastejšie bežne otváracie, teda do priestoru miestnosti, v prípade nedostatku miesta, môžeme vyberať skrine s dverami posuvnými alebo skladacími.

Vnútorné usporiadanie

Vnútorné usporiadanie väčšiny šatníkových skríň je prispôsobené ramienkovému vešaniu oblečenia, pre ukladanie bielizne môže poslúžiť dno skrine, alebo horné police. V prípade, že požadujeme dostatočne veľký odkladací priestor pre ukladanie bielizne, musíme vyberať skrine, ktoré sú rozdelené do dvoch častí. Skriňa je teda rozdelená na časť, ktorú vypĺňajú police a časť ktorej dominuje len šatníková tyč. Vnútorné vybavenie skrine môže byť obohatené o praktické doplnky, ktorých ponuka je na trhu veľmi široká: zásuvky mimo skrine, vonkajšie či vnútorné osvetlenie, špeciálny vešiak na kravaty alebo nohavice.

Článok Šatníkové skrine bol publikovaný 30. dubna 2013 v 07.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...