Vstavané skrine: investícia na celý život

Tagy:  vstavaná skriňa, skrine, úložné priestory, police, ukladanie vecí, oblečenie, šatníková skriňa

Sponzorované odkazy:

Vstavané skrine: investícia na celý život

Vstavané skrine sú čím ďalej tým nákladnejšou záležitosťou. Ich služba je však neoceniteľná, navyše často poskytujú absolútne jedinečné riešenie inak problematickej situácie.

Vstavané skriňa skôr a dnes

Vstavané skrine už dávno stratili funkciu skladiska za zatvorenými dverami. Dnes sa rozhodne nestretávame s obyčajnými dverami, za ktorými sa nachádzajú regály či police, ktoré je potrebné skryť očiam. Vstavané skrine s novou tvárou perfektne zapadajú do interiéru, dotvárajú ho a majiteľom slúžia na jednotku s hviezdičkou. To predovšetkým vďaka väčšej pozornosti venovanej pri ich navrhovaní aj zostavovaní. Je totiž kladený veľký dôraz ako na úžitkovú hodnotu, tak na špičkový dizajn.

Policový systém

Jadrom samotnej vstavanej skrine je určitý systém, obvykle policový, ktorý by mal byť presne na mieru. Mal by byť navrhnutý tak, aby zodpovedal potrebám užívateľov a zároveň dával priestor pre zmeny. Skriňa by totiž mala byť upraviteľná podľa aktuálnych požiadaviek. Toto je jednoducho riešené základnou konštrukciou a radom doplnkov a ďalších dielcov, ktoré sú potom vyberané tak, aby presne zapadli do konceptu. Materiálové prevedenie je veľmi rôzne, mnohé systémy vnútorného vybavenia dávajú priestor fantázii a umožnia aj túto časť zostaviť tak, aby bola jednoducho krásna.

Policový systém, autor: deltanabytekPolicový systém, autor: deltanabytek

Drobné diely a doplnky sú určené hlavne na ukladanie drobných vecí, ako sú tašky, opasky, spodnú bielizeň a ponožky alebo napríklad šperky. Tu sa rozhodne neoplatí šetriť, pretože práve tu oceníme prehľadnosť, ľahkú skladovateľnosť a rýchlu manipuláciu.

Keď je vstavaná skriňa geniálnym riešením

Mnoho majiteľov bytu či domu si láme hlavu, ako vyrieši inak nevyužiteľný kút alebo ako vtesnať šatníkovú skriňu do miestnosti v podkroví. Práve vstavaná skriňa je v tomto prípade najlepším riešením. Zostaví sa presne na mieru a efektívne využije priestor, ktorý by inak nemohol poslúžiť inému účelu. Týmto spôsobom sa skryjú aj inak nevzhľadné výčnelky.

Riešenie v podkroví, autor: vestavene-skrine-max.czRiešenie v podkroví, autor: vestavene-skrine-max.cz

Šetrite miesto

Vstavané skrine sú riešením do malých priestorov. Vďaka tomu, že sa navrhujú pre konkrétne využitie, umožnia zhodnotiť maximálne daný priestor. Často sa navyše navrhuje riešenie využívajúce celú výšku miestnosti. Efektívne sa dajú využiť aj rohy.

Autor: svetskrini.czAutor: svetskrini.cz

Vzhľad vstavaných skríň

Vstavané skrine sa úplne dokonale prispôsobia interiéru. Najmä dvere určujú, ako bude skriňa vyzerať. Tu máme širokú ponuku materiálov a dezénov. Drevu a drevotrieske konkuruje najmä sklo, plasty a fólie. S obľubou sa tiež využíva efektu zrkadiel.

Farebné posuvné dvere, autor: kostra.czFarebné posuvné dvere, autor: kostra.cz

Článok Vstavané skrine: investícia na celý život bol publikovaný 15. července 2013 v 05.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...