Vstavané skrine

Tagy:  nábytok, skrine, vstavané skrine, skrine na mieru

Sponzorované odkazy:

Vstavané skrine

Vstavané skrine sa stávajú nevyhnutnou súčasťou väčšiny slovenských domácností a začínajú pozvoľna vytláčať klasické, voľne stojace skrine. Dôvodov je hneď niekoľko: vyzerajú elegantne, sú vhodné do všetkých interiérov, vnútorné usporiadanie je prehľadné a upútajú pozornosť.

V prípade, že sa rozhodnete pre vstavanú skriňu, záleží len na Vás, ako bude finálny výrobok vyzerať. Väčšina firiem, ktoré vyrábajú a montujú vstavané skrine sa stopercentne prispôsobí Vašim požiadavkám a prianiam, prípadne Vám poradí a ponúkne komponenty zo súčasných trendov. Každá skriňa sa potom stáva dizajnovým originálom, ktorý budete vlastniť iba Vy a s istotou sa Vám nestane, že tú istú skriňu uvidíte v inej domácnosti.

Materiál

Základným materiálom pre výrobu skríň je lamino – ľahká drevotriesková doska, ktorá je potiahnutá drevenou dyhou alebo fóliou. Výhody lamina:
• farebná a tvarová stálosť
• vysoká tepelná odolnosť
• odolnosť proti vlhku, oteru a opotrebovaniu
• široký výber farieb a vzorov

Dvierka

Dvierka vstavaných skríň sa často vyberajú tak, aby sa zhodovali s farbou stien a dverí, aby ladili v danom interiéri s ostatným nábytkom a vytvárali tak kompaktný celok. Ponuka dvierok je na slovenskom trhu naozaj široká. Najčastejšou kombináciou s drevom je mliečne alebo číre sklo alebo sklenené zrkadlo, ktoré opticky zväčší a presvetlí izbu. Medzi ďalšie kombinácie patrí kov, bambusový či ratanový výplet, dyhová výplň, ktorá poskytuje veľmi širokú ponuku dekorov. Do módy prichádza farebné sklo, ktoré dodá skriniam moderný a príjemný ráz dnešnej doby. Dvierka môžeme vyberať z niekoľkých typov vyhotovení: posuvné – v kovových koľajničkách, krídlové, skladacie, kombinované, pántové alebo priechodné.

Vnútorné usporiadanie

Dôležitým bodom pri zadávaní požiadaviek na výrobu skrine je rozvrhnutie vnútorného usporiadania. Vopred by sme mali vedieť, či sme zvyknutí väčšinu oblečenie vešať na ramienka alebo skladať do komínov a podľa tohto faktu prispôsobiť priestor. V prípade, že požadujeme dostatočne veľký odkladací priestor pre komínkové usporiadanie, musíme voliť dostatok políc, ktoré by mali byť zabezpečené tvrdenými ABS hranami – dlhšia životnosť. Nevýhody políc spočívajú v ťažkej dostupnosti výberu oblečenia, pretože sa budete veľmi ťažko dostávať k oblečeniu, ktoré je v druhom rade. Modernejším a zároveň praktickejším riešením sú výsuvné police, sklopné šatníkové tyče, špeciálne tyče na nohavice, pojazdy alebo tyče na ramienka. Pre vnútorné vybavenie skrine si každý zákazník môže vybrať praktické doplnky, ktorých ponuka je na trhu veľmi široká: zásuvky mimo skrine, vonkajšie či vnútorné osvetlenie, špeciálny vešiak na kravaty alebo nohavice.

Možnosť voľby materiálu, povrchovej úpravy, farieb a vnútorného usporiadania znamená, že vstavané skrine na mieru uspokoja dopyt aj najnáročnejších zákazníkov, ako v klasických interiéroch, tak v kombinácii s novými modernými architektonickými prvkami a trendmi, v snahe vytvoriť z domova harmonicky zladený a ucelený priestor, ktorý plne zodpovedá nárokom každodenného života jeho obyvateľov.

Článok Vstavané skrine bol publikovaný 1. srpna 2013 v 07.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...