Kúpeľňa v štýle nostalgickom

Tagy:  kúpeľňa, kúpeľne, nábytok, kúpeľňový nábytok, mydlo, skriňa, skrinka, džbán, kýblik, dekorácie, doplnky, bytové textílie, kúpeľňové textílie, uterák, uteráky, ozdoby, dizajn, nostalgia, nostalgický

Sponzorované odkazy:

Kúpeľňa v štýle nostalgickom

Romanticky poňatá kúpeľňa v štýle nostalgickom je otázkou vycibreného vkusu a dokonalej zladenosti všetkých zariaďovacích predmetov.

V jednotnom štýle je nutné zachovať nielen nábytok, ale aj doplnky a textílie, ktoré dotvárajú najdôležitejšie detaily. Takto zladená kúpeľňa sa potom môže právoplatne pýšiť titulom: elegantná a originálna nostalgia.

Klasické umývadlo jednoducho pretvoríte do štýlu starodávneho, stačí ho obliecť do nariasenej sukne a razom sa moderný štýl pretvorí na štýl starodávny. Priestor pod umývadlom môže slúžiť ako úložisko uterákov alebo iných kúpeľňových doplnkov.

Nábytok by mal disponovať najlepšie bielou farbou v kombinácii s kovovými doplnkami, ako sú napr. úchytky skriniek alebo šuplíkov.

Romantizmus však dotvárajú doplnky, ktorými sú najrôznejšie kovové vedierka naplnené mušľami, kovové džbány s kvetinami alebo vyšívané uteráky a osušky.

Dôležitým detailom je aj kozmetika, ideálnym príkladom sú mohutné francúzske mydlá, najlepšie ručne robené, ktoré predstavujú originálny kúpeľňový doplnok. Rustikálnu podobu umocňujú nástenné dekorácie v podobe ručne vyšívaných obrázkov s ľudovými motívmi.

Nostalgicky vyzerajúca kúpeľňa predstavuje romantizmus, zladenosť a čistotu, avšak nie každému srdcu je tento štýl blízky.

dôraz musí byť kladený predovšetkým na štýlový nábytokdôraz musí byť kladený predovšetkým na štýlový nábytok
o štýlovom prevedení rozhodujú detailyo štýlovom prevedení rozhodujú detaily
jednotný štýl udáva smerjednotný štýl udáva smer

zdroj: http://www.decoesfera.com/…no-de-lorena

Článok Kúpeľňa v štýle nostalgickom bol publikovaný 6. května 2013 v 14.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...