Nábytok z plastu - minulosť alebo budúcnosť?

Tagy:  plast, plastový nábytok, nábytok z plastu, plastové stoličky, plastové stoly, plastové skrine

Sponzorované odkazy:

Nábytok z plastu - minulosť alebo budúcnosť?

Po niekoľkoročnej odmlke sa opäť hlási o slovo nábytok z plastu, ktorý vďaka najnovšiemu technologickému spracovaniu dokáže vkusne a elegantne vyplniť moderné interiéry.

Výhody plastového nábytku

K veľkým prednostiam plastového nábytku patria minimálne požiadavky na údržbu, široký výber farebného a tvarového prevedenia, vysoká odolnosť, dlhá životnosť a jednoduchá manipulácia. Plastový nábytok je vhodný predovšetkým pre alergikov, pretože sa na ňom v minimálnej miere usadzujú baktérie a prach. Veľmi efektívne pôsobí v kombinácii s inými materiálnymi prvkami, ktorými sú textil, kov alebo drevo.

Údržba plastového nábytku spočíva v občasnom umytí plochy navlhčenou handričkou, potrebné nie sú drahé leštiace prípravky a špeciálne prípravky na umytie povrchu, ako je tomu pri nábytku z dreva alebo skla.

Uplatnenie plastového nábytku v interiéri

Plastový nábytok nachádza uplatnenie vo všetkých interiérových typov obydlia, dokáže sa podriadiť priestoru, farebnej harmónii a požiadavkám svojich majiteľov. V menších a tmavších miestnostiach bude dokonalou voľbou plastový nábytok transparentný, pretože opticky dokáže malý priestor rozsvetliť a opticky rozbiť. Miestnosť vybavená transparentnými jedálenskými stoličkami alebo skrinkami bude pôsobiť vzdušne a veľmi ľahko.

Plastové jedálenské stoličky, najlepšie v transparentnej podobe, je možné veľmi dobre kombinovať so skleneným jedálenským stolom, ktorý disponuje kovovými nohami. Táto kombinácia dodá interiéru maximálnu ľahkosť, vzdušnosť a elegantnosť. Možnou alternatívou je použitie plastových stoličiek vo farbách, ktoré je potrebné dokonale zladiť s ostatným nábytkom a interiérovými dekoráciami.

K veľmi žiadaným výrobkom z plastu patria skrine, ktorých vzhľad a prevedenie sa neustále inovuje a obohacuje najrôznejšími inovatívnymi doplnkami. K absolútnym novinkám patria plastové skrine s roletovým zatváraním, ktorých prednosťou je priestorová dispozícia. Skrine sú obvykle vybavené policovými systémami v kombinácii so zásuvkami.

V detských izbách veľmi často objavíme plastové stoličky, a to v najrôznejšom farebnom prevedení, designu a tvarových variáciách. K obľúbeným detským produktom patria stoličky v tvare zvieratiek, vo veselých farebných kombináciách.

Kuchyňu môžeme vybaviť plastovými barovými stoličkami, ktoré sú najčastejšie vyrábané v kombinácii s kovovou nožnou konštrukciou. Kvalitné spracovanie a netradičný dizajn barových stoličiek dokáže povzniesť obyčajný kuchynský kút o niečo vyššie.

Článok Nábytok z plastu - minulosť alebo budúcnosť? bol publikovaný 9. května 2013 v 07.00 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...