Mozaika dodá vášmu interiéru iskru

Tagy:  interiér, doplnky, mozaika, obklady, dlažba, keramika, sklo, kúpeľňa, kuchyňa

Sponzorované odkazy:

Mozaika dodá vášmu interiéru iskru

Mozaika je po tisícky rokov používaná na dekorovanie interiéru, exteriéru aj doplnkov. Skúste využiť jej krásy a jedinečnosti a oživte ňou svoje obydlia.

Tisícky variácií

Mozaika môže mať tisíce podôb a použití. Je len na vás, či tá vaša mozaika bude jednofarebná, tón v tóne, v tlmených odtieňoch či výrazných farbách. Môže byť z keramiky, zo skla, ale aj z dreva, kameňa či úplne nových materiálov. Jej komponenty môžu mať rôzne tvary, od najjednoduchších štvorcových, cez geometrické až po úplne nepravidelné kamene. Môže tvoriť jednoliatu plochu aj do detailu prepracované obrazce.

Pohrajte sa s kombinovaním

Mozaika je veľmi zaujímavým prvkom interiéru. Vždy by sme ju ale mali umiestňovať s citom. Je totiž potrebné dobre odhadnúť jej množstvo, aby bol výsledný efekt optimálny. Obvykle mozaikou nevykladáme celý priestor, pretože by stratila kúzlo. Kombinujeme ju preto s vhodným materiálom. V prípade kúpeľní mozaiku využijeme v určitej jej časti, zvyšok potom môžeme vyložiť bežnou dlažbou a obkladmi tak, aby mozaika vynikla a celkovo potom všetky obklady tvorili harmonický celok.

Prípad, kedy by sme si mohli dovoliť mozaiku už ničím nedoplňovať, je využitie jednofarebnej, veľmi jednoduchej mozaiky.

Kúpeľňová variácia, autor: koupelny-obselkaKúpeľňová variácia, autor: koupelny-obselka

Mozaika v kúpeľni aj kuchyni

Mozaika je často zostavená z rôznych keramických, sklenených či kamenných komponentov. Vďaka tomu môže byť používaná aj v priestoroch s vysokou vlhkosťou, môže prísť aj priamo do styku s tekutinami. Možno ju teda bez obáv využiť v kúpeľniach či kuchyniach.

Do týchto priestorov sa tiež vhodné už predávané obklady vo forme mozaiky. Majú najrôznejšie dezény, zo širokej škály rôznych mozaík si tak vyberie úplne každý. Obvykle sú jednotlivé diely mozaiky pripevnené na pevnom podklade, takže sa s ňou výborne manipuluje. Mozaika je potom optimálnym riešením pre obkladanie rôznych oblých podkladov. Predovšetkým v kúpeľni máme tak možnosť skutočne sa s priestorom pohrať.

Mozaika v kuchyni, autor: koupelny-obselkaMozaika v kuchyni, autor: koupelny-obselka

Mozaika na nábytku

Mozaiku možno využiť aj pre dekoráciu nábytku. Napríklad u stolíkov či pultov ňou môžeme vyložiť vrchnú dosku a pri dodržaní optimálneho škárovania tak máme veľmi efektný a praktický kus nábytku.

Veľmi zaujímavo v interiéri vyzerajú murované komponenty, napríklad rôzne barové pulty či kúpeľňové prvky. Aj tu je mozaika skvele uplatniteľná.

Kúpte si mozaikové detaily

Mozaika nájde svoje uplatnenie aj v doplnkoch. Týmto spôsobom môže každý dostať do svojho interiéru trošku jej krásy. Možno si zaobstarať napríklad podnosy, vázy či iné nádoby.

Pestrobarevné ornamenty, autor: aejharrisonPestrobarevné ornamenty, autor: aejharrison

Článok Mozaika dodá vášmu interiéru iskru bol publikovaný 16. května 2013 v 16.00 v rubrike Dom. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...