Oblečme okno do moderných závesových sukienok

Tagy:  závesy, baldachýn, záclony, záves

Sponzorované odkazy:

Oblečme okno do moderných závesových sukienok

Závesy patria nielen k estetickým doplnkom každého okna, ale tiež k doplnkom praktickým, pretože v mnohých prípadoch slúžia k ochrane domového súkromia. K ďalším prednostiam závesov patrí ochrana a ukrytie miestnosti pred slnečnými lúčmi, udržanie tepla a schopnosť miernej izolácie proti hluku.

Výber závesov

Na našom trhu existuje široká škála materiálového, farebného, dizajnového a štýlového prevedenia závesov. Výber by sme mali prispôsobiť nielen nášmu osobného vkusu, ale tiež harmónii snúbenia s ostatnými interiérovými textíliami a nábytkom. Výber závesov závisí vo veľkej miere aj od účelu použitia, otázkou však zostáva, či si závesy kupujeme len za účelom estetickým alebo praktickým, teda k vytvoreniu súkromia a ochrany proti slnku.

Design závesov

Dizajn závesov by sme mali prispôsobiť predovšetkým veľkosti, priestorovému a funkčnému zariadeniu miestnosti. Do moderných, vzdušných interiérov môžeme vyberať závesy mohutnejšie, tmavších odtieňov, avšak je nutné snúbiť farbu aj prevedenie s nábytkom a interiérovými doplnkami. Ak zvolíme závesy s výrazným vzorom alebo aplikáciou, je žiadúce zvoliť jednoduchú záclonu, najlepšie čisto bielu, bez vzoru a v jemnom materiálovom spracovaní. Do menších miestností vyberajme závesy v jemnom materiálovom prevedení, najlepšie v kombinácii maximálne dvoch farieb, z ktorých jedna bude tvoriť podklad a druhá farba bude použitá na zvýraznenie dekóru.

Závesové doplnky

Estetický vzhľad závesov môžu doplniť výraznejšie lemy, pútka alebo mašle, ktorými sa závesy môžu stiahnuť. K moderným trendom sťahovania závesov patria korálkové girlandy, jednoduché strapce alebo retiazky. Klasické závesy, ktoré dekorujú okno po oboch stranách môžu byť doplnené horným baldachýnom, ktorý sa naaranžuje cez konzolové tyče. Závesový baldachýn je nutné zachovať v rovnakom prevedení závesov, ktorý by mal zodpovedať nielen vo farebnom, ale aj materiálovom prevedení. K nevyhnutným závesovým súčastiam patria konzolové tyče, najlepšou voľbou je samostatná tyč pre záclonu a záves. Ak však závesy kupujeme v čase, keď máme záclonovú tyč je možné dokúpiť len závesový nástavec, ktorý sa pripevní na tyč existujúcu.

Článok Oblečme okno do moderných závesových sukienok bol publikovaný 18. května 2013 v 08.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...