Ako zariadiť predsieň?

Tagy:  chodba, byt, dom, interiér, zariadenie, nábytok

Sponzorované odkazy:

Ako zariadiť predsieň?

Kuchyňa, obývacia izba, kúpeľňa a spálňa – bezpochyby najdôležitejšie miestnosti celého bytu či domu, do ktorých pri zariaďovaní interiéru vkladáte všetky svoje nápady, kreativitu a samozrejme financie. Je celkom logické, že túžite po priestrannej kuchyni, kde sa bude variť a piecť jedna báseň, samozrejme chcete vlastniť priestrannú sedaciu súpravu pre celú vašu rodinu a priateľov, a v neposlednom rade snáď každý prahne po veľkej vani a vyhrievanej podlahe, ktorá je akýmsi symbolom prepychu. Cez všetky tieto fantázie a vízie potom mnohokrát zabúdate na nemenej podstatnú súčasť bývania, ktorou je predsieň…

Predsieň alebo inak povedané chodba mnohým rodinám slúži ako odkladacia miestnosť alebo úplne zbytočný priestor, ktorá spája ostatné izby. Málokto si ale uvedomuje, že práve predsieň je tou časťou domu, ktorú každý vidí ako prvú, čiže by mala pôsobiť reprezentatívnym dojmom a navodiť príjemnú atmosféru, aby sa u vás návšteva cítila dobre po prvých sekundách. Ako by mala predsieň ideálne vyzerať a čo by mala mať?

Zariadenie predsiene nepodceňte, autor: toposnabytekZariadenie predsiene nepodceňte, autor: toposnabytek

V prvom rade sa zamerajte na farby, ktoré sú rovnako ako vo zvyšku bytu, veľmi dôležitým faktorom. Studené odtiene, nevzhľadné kachličky alebo holé múry pôsobia veľmi neosobne, stavte preto radšej na farby teplejšie ako je okrová, béžová alebo napríklad kombinácia zelenej s bielou. Zaobstarať si do chodby koberec nie je pre bežnú údržbu práve praktické, zvoľte radšej dlaždice z hrubšieho kameňa, ktoré sú jednak dobre umývateľné a navyše skvele vyzerajú.

Čo by v žiadnej predsieni rozhodne nemalo chýbať, je praktická skriňa, do ktorej uložíte všetky prípravky pre upratovanie, vysávač, ale aj sezónne oblečenie alebo napríklad lyže a ostatné vybavenie. Ak nevlastníte väčšie obydlie a snažíte sa ušetriť čo najviac miesta, najlepšie vám poslúži zabudovaná skriňa a ak vsadíte na variant so zrkadlom, zabijete dve muchy jednou ranou.

Ďalším nevyhnutným vybavením chodby je samozrejme vešiak, ten by mal byť prakticky umiestnený v úrovni očí a obsahovať iba toľko úchytov, aby vám prípadné odevy neprekážali. Skvelou kombináciou je napríklad stojaci vešiak so stojanom na dáždniky a obuvákom na topánky.

Viete si predstaviť obývačku bez dekoratívnych predmetov? Prečo by mala predsieň zívať prázdnotou? Nebojte sa obrázkov neutrálneho charakteru, sušených kvetov, štýlových váz ani hodín, vďaka ktorým budete presne vedieť, ako ste na tom s časom.

Chodba je nemenej dôležitou súčasťou bytu, autor: jenanabytekChodba je nemenej dôležitou súčasťou bytu, autor: jenanabytek

Článok Ako zariadiť predsieň? bol publikovaný 11. července 2014 v 07.00 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...