Podlahy z bambusu alebo podlahová krytina budúcnosti

Tagy:  podlaha, bambusová podlaha, podlaha z bambusu, podlahová krytina

Sponzorované odkazy:

Podlahy z bambusu alebo podlahová krytina budúcnosti

Podlaha sceľuje interiér a utvára celkovú atmosféru izby, vedľa stránky esteticky-dizajnovej by však mala spĺňať aj stránku praktickú. Kvalitná podlahová krytina by mala svojim majiteľom umožniť bezpečnú a pohodlnú chôdzu, tlmiť dupnutie, nechladiť a byť vysoko odolná.

Novinkou na trhu je bambusová podlahová krytina, ktorá disponuje kvalitnými vlastnosťami, a to vďaka materiálu, z ktorého je vyrobená. Na výrobu sa používajú troj až štvorvrstvové pláty zlepené z presne opracovaných bambusových prírezov. Jednotlivé pláty sa k sebe spájajú zdravotne neškodným bezformaldehydovým lepidlom a povrchová úprava sa natiera niekoľkými vrstvami acryl-uretánového laku.

Výhody bambusových podláh

K veľkým prednostiam bambusových podláh patrí ich tvrdý povrch, ktorý zaisťuje vysoká hustota vlákien, čo podlahám pridáva na vyššej odolnosti proti opotrebeniu. Medzi ďalšie prednosti patrí veľmi ľahká údržba a možnosť opravenia poškodeného povrchu metódou prebrúsenia a nalakovania. Podlaha z bambusu neobsahuje žiadne dráždiace chemické látky, preto je odporúčaná do interiérov, v ktorých sa vyskytujú astmatici alebo alergici. Veľkou prednosťou podláh z bambusu je ich ľahká montáž a pokládka, ktorú zvládne aj úplný laik.

Design bambusových podláh

Bambusové podlahové krytiny ocenia predovšetkým záujemcovia, uprednostňujúci prírodné materiálové prevedenie. V súčasnej dobe sa podlahy z bambusu pokladajú do nových, moderných interiérov, v ktorých vynikne ich elegantný a exkluzívny dizajn. Výber bambusových podláh je naozaj široký, pretože podlahová krytina je vyfarbená jednotlivými bambusovými lamelami a vláknami. Lamely môžu disponovať horizontálnom alebo vertikálnom usporiadaním, vďaka čomu je vzor úplne odlišný. Pri horizontálnom usporiadaní disponuje lamela pôvodnou kresbou materiálu, pri vertikálnom usporiadaní sa zobrazujú rovnobežné línie materiálu. Dizajn jednotlivých lamiel môže disponovať mramorovým prevedením alebo dizajnom zebra, ktorý vznikne vďaka prímesi bambusových štiepok. Z hľadiska farebnosti môžeme vyberať z odtieňov svetlého prírodného alebo tmavšieho, kedy sa materiál prefarbuje v celom priereze.

Spracovanie a výroba materiálu

Bambusové podlahové krytiny sú veľmi šetrné k životnému prostrediu, pretože sa vyrábajú z materiálov, ktoré sú recyklovateľné a obnoviteľné. K výrobe tejto podlahovej krytiny sa používa bambus starý približne 5 rokov, čo je na rozdiel od dospelého stromu, ktorý rastie niekoľko desiatok rokov, ekologicky šetrné. K výrobe podláh sa používajú spodné hrubé bambusové steblá, z ktorých sa zhotovujú rozmerovo presne rovnaké lamelové pláty.

Článok Podlahy z bambusu alebo podlahová krytina budúcnosti bol publikovaný 31. května 2013 v 07.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...