Ako správne udržiavať podlahu?

Tagy:  ako sa starať o podlahu, krytina, plávajúca podlaha, drevená podlaha, saponát, sprej

Sponzorované odkazy:

Ako správne udržiavať podlahu?

Podlahových krytín dnes existuje široké spektrum a obzvlášť pri stavbe domu môže byť naozaj náročné, vybrať tú najlepšiu. Keď už zvolíte ideálny materiál a vlastnosti, ešte je pred vami voľba farebného odtieňa, ktorý je neskutočne dôležitý, pretože by mal správne korešpondovať s nábytkom a celkovým prevedením bytu alebo domu. S výberom podlahy by ste nemali príliš šetriť, pretože ide o dlhoročnú investíciu, ktorá sa vám mnohonásobne vráti. Aby ste však neľutovali utratených peňazí a krytinu nemuseli zanedlho opäť meniť, naučte sa o ňu správne starať, pretože len tak zostane stále krásna a dlho čistá.

Plávajúce aj drevené podlahy

V slovenských domácnostiach najčastejšie môžete uvidieť laminátové plávajúce a drevené podlahy, ktoré skvele vyzerajú, majú dobré odhlučňovacie schopnosti a navyše sú cenovo prijateľné. Tento druh podlahovej krytiny je vhodný do bytov, rodinných domov, chát, chalúp, ale aj do verejných sektorov ako sú školy, nemocnice a rôzne organizácie. Ako sa ale o takú podlahu správne starať?

Viete, ako ošetriť podlahu?, autor: supergailViete, ako ošetriť podlahu?, autor: supergail

Laminátovým podlahám rozhodne nesvedčí kontakt s vysávačom, preto na jeho používanie zabudnite. Na čo sa naopak zamerajte, je klasický mop, ktorý pred použitím poriadne vyžmýkajte, pretože enormné množstvo by povrch mohlo zvlniť. Následne nezabudnite použiť ochrannú impregnáciu, ktorá bráni pred vysúšaním, ale tiež pred nečistotami, ktoré by sa mohli umiestniť v škárach a narobiť veľa škody.

Ako na škvrny?

Každý, kto má malé deti asi vie, že stačí sekunda a podlaha je razom zafarbená od fixiek, pasteliek a alebo voskoviek, ktoré sa z laminátového ani dreveného povrchu nedajú len tak umyť. Pre tieto a ďalšie prípady si preto zaobstarajte špeciálny odmasťovací saponát s prídavkom olejov, ktorý šetrne odstráni nečistoty, ale podlahu nepoškodí. Ak neviete, na ktorých výrobcov sa obrátiť, investujte do bio produktov, kde je stopercentne zaručené, že budú bez obsahu nebezpečných chemikálií.

Udržujte lesk

Čistá podlaha by sa mala vždy perfektne lesknúť a preto nezabudnite na finálnu fázu v podobe ochranného prostriedku – vo forme spreja alebo gélu, vďaka ktorému bude krytina dlhšie chránená proti prachu a jej vzhľad bude fantastický.

Článok Ako správne udržiavať podlahu? bol publikovaný 28. února 2014 v 00.00 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...