Rozsvieťme interiér do žlta

Tagy:  farba, farby, žltá farba, interiérové ​​farby, maľujeme byt, maľba, výmaľba bytu

Sponzorované odkazy:

Rozsvieťme interiér do žlta

Farby sú zmyslom života, farby nám zdvihnú náladu, vyvolávajú v nás určité emócie alebo nás nútia k určitým činom. Niektoré farby majú tú schopnosť prinútiť nás viac vnímať, iné v nás naopak vzbudzujú nezadržateľné chute, sú ale aj farby, ktoré nás nútia byť v strehu a bdieť, či farby, ktoré nás dokážu rozveseliť.

K veľmi obľúbeným náterovým farbám patrí farba žltá, ktorá dokáže priestor rozsvietiť, vykúzli nám úsmev na tvári a pôsobiť útulne. Farbu žltú môžeme kombinovať takmer so všetkými ostatnými farbami, ale pozor na kombináciu s farbou čiernou. Táto kombinácia v ľuďoch vzbudzuje pocit nebezpečenstva, ohrozenia. Možno je to dané tým, že touto kombináciou farieb disponujú osy a sršne, pred ktorými máme rešpekt a určitú mieru obavy. Žlto-čiernej farebnej kombinácii sa teda vyvarujme v spálňach alebo detských izbách.

Žltá farba má tú vlastnosť opticky priestor preorientovať, ak natrieme dve protiľahlé steny na žlto, priestor sa nám opticky zväčší. V prípade, že žltou vymaľujeme strop, výška miestnosti sa nám opticky predĺži. Žltou farbou môžeme tiež zvýrazniť stenu, na ktorej umiestnime tmavšie doplnky alebo oblúk, ktorý nám dokáže opticky rozbiť jednotlivé miestnosti, nie ich zlúčiť do jednej.

netradičné použitie žltej farby v kúpeľninetradičné použitie žltej farby v kúpeľni
žltá odkáže interiér bezpochyby rozveseliťžltá odkáže interiér bezpochyby rozveseliť

Zdroj: http://freshome.com/…ng-interiors

Článok Rozsvieťme interiér do žlta bol publikovaný 1. června 2013 v 08.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...