Interiér, kde vládne žltá

Tagy:  interiér, žltá farba, bývanie, byt, dom, nábytok, doplnky, dekorácie

Sponzorované odkazy:

Interiér, kde vládne žltá

Žltá nie je v interiéri práve najtypickejšou farbou. V slovenských domácnostiach sa objavuje zriedkavo a to z dôvodu zdržanlivosti a konzervatívnosti, ktorá je Slovákom vlastná. Ak sa vydáte ale kúsok na západ, razom v bytoch a domoch objavíte farby výrazné, krikľavé a extravagantné, ktoré možno kričia svojou sýtosťou, ale čuduj sa svete, vyzerajú senzačne!

Žlté posedenie

Fakt, že sa pri zariaďovaní bývania väčšina ľudí sústredí na neutrálne tóny, podnecuje aj ponuka, ktorá sa nesie presne v tomto duchu. Nábytkárske firmy a obchodné domy trh zahlcujú béžovou, sivou a čiernou, po ktorých potom automaticky siahnete aj vy. Nebojte sa vystúpiť z davu a kúpte si žltú sedaciu súpravu, ktorá sa dokonale hodí ako k drevu, tak ku kovu a dobre si rozumie aj s retro nábytkom. Tento kúsok na vás čaká v predajniach Finnishdesign shop za 532 €.

Autor: finnishdesignshopAutor: finnishdesignshopAutor: polyvoreAutor: polyvore

Drobné potešenie

Aj drobnosť a relatívne nenápadný doplnok, dokáže s interiérom robiť divy. Ak nechcete investovať do rekonštrukcie alebo kupovať celkom nový nábytok, zamerajte sa na detaily, ktoré byt osviežia a dodajú mu farby. Skvelým riešením sú napríklad nápadité vankúšiky, ktoré môžete umiestniť ako na sedaciu súpravu, tak napríklad na policu alebo do knižnice. Pozrite sa do katalógu CB2, kde nakúpite od 30 €.

Autor: cb2Autor: cb2Autor: modclothAutor: modcloth

Doplnok za pár korún

Bytové doplnky sú zvyčajne veľmi drahé a často platíte iba za značku, nie za vyhotovenie alebo dokonca nápad. Buďte kreatívny a navyše ušetrite stovky eur. Vyrobte si vlastné bytové dekorácie, ktoré sú veselé a majú osobitý charakter. Na farebný papier namaľujte, napíšte alebo nalepte niečo, čo je vám blízke a obrázok zarámujte do obyčajného rámu, ktorý kúpite napríklad v IKEA za 3 €. Voilá, štýlový kúsok je na svete a vaša peňaženka stále plná.

Autor: potterybarnAutor: potterybarn

Štýlová tapeta

Tapety sú stále v kurze, ale zatiaľ čo v minulých rokoch sa „nosili“ tie plastické a halucinogénne, dnes sú v kurze skôr prírodné motívy a hrejivé farby. Tie dodajú miestnosti na útulnosti a vy sa budete cítiť skvele. Ak máte doma svetlejší a skôr nenápadný nábytok vrátane sedacej súpravy, obstarajte si žltú tapetu s romantickými kvetmi, ktorá je do letných dní ideálna. Zaobstarať ju môžete napríklad u Grahama Browna za 28 €.

Autor: grahambrownAutor: grahambrown

Odvážna jedáleň

Pravdou je, že zaobstarať si farebnú jedáleň a obzvlášť pár pestrých stoličiek, vyžaduje určitú dávku odvahy a kreativity. Pokiaľ ale máte optimistického ducha a nebojíte sa zmien, choďte smelo do toho! Plastové stoličky sú nadčasovou a veľmi pohodlnou záležitosťou a žltá farba preukázateľne podnecuje chuť k jedlu, stoličky v tejto farbe sú tak trafením do čierneho. Kus kúpite od značky Overstock za 105 €.

Autor: overstockAutor: overstock

Článok Interiér, kde vládne žltá bol publikovaný 28. července 2014 v 07.00 v rubrike Doplnky a Nábytok. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...