Moderným kúpeľňovým trendom je minimalizmus

Tagy:  kúpeľne, kúpeľňa, moderná kúpeľňa, zariaďujeme kúpeľňu

Sponzorované odkazy:

Moderným kúpeľňovým trendom je minimalizmus

Interiérom kúpeľní je v poslednej dobe čím ďalej tým viac venovaný záujem nielen dizajnérov, ale aj majiteľov, ktorí túto miestnosť považujú za jednu z najdôležitejších v dome.

Kúpeľňa predstavuje v každom dome, byte či chalupe nepostrádateľnú miestnosť, ktorú používame niekoľkokrát denne a vnímame ju ako priestor určený na relaxáciu a k odpočinku. Mobiliár kúpeľní zostáva po celé desaťročia až stáročia stále v rovnakom zložení, ale kvalita, sortiment, úroveň spracovania a priestorové riešenia kúpeľní sa podstatne zlepšili.

Aktuálne kúpeľňové trendy

Aktuálnym kúpeľňovým trendom je minimalizmus, nie však priestore ale kúpeľňového nábytku a jednotlivých doplnkov. Minimalizmus v kúpeľniach však nesmieme zamieňať s pojmom prázdnoty, chudobnosti a strohosti. Kúpeľňový minimalizmus je spojený s pojmami elegancie, čistých línií, jednoduchosťou, vysokou mierou účelnosti vybavenia a funkčnosťou jednotlivých zariadení.

Veľký dôraz je kladený predovšetkým na jednoduchosť, prírodné materiály a priestorovosť, ktoré dokážu opticky zväčšiť a presvetliť danú miestnosť. V moderných kúpeľniach prevládajú len solitérne nábytkové kusy, kúpeľňové nábytkové steny sú v dnešnej dobe už pasé. K módnym trendom môžeme priradiť jednoduché spodné umývadlové skrinky najlepšie v závesnom prevedení, ktoré opticky presvetlia a nijako nenarušia daný priestor.

Ak naša kúpeľňa disponuje väčšími rozmermi je vhodné ju doplniť o sklenený alebo veľmi jemne spracovaný drevený či laminátový stolík, ktorý slúži na uloženie prostriedkov dennej potreby. Sklo dokáže veľmi elegantne a nenápadne vyniknúť takmer vo všetkých koncepčne riešených priestoroch, v interiéri vyniknú predovšetkým jeho čisté a strohé línie.

Jednoduchosť

Jednoduchosť patrí k najviac charakteristickým prvkom minimalizmu, pretože práve jednoduchosť dokáže odľahčiť daný priestor. Kúpeľňový nábytok nesúci prvky jednoduchosti sa vyznačuje čistými, štvorhrannými líniami v jemných farebných odtieňoch, ktoré najčastejšie imitujú tuzemské aj exotické dreviny.

Jednoduchosť ide ruka v ruke s flexibilitou, ktorá sa radí k ďalším veľmi dôležitým prvkom minimalizmu. Kúpeľňová flexibilita je dôležitá predovšetkým z hľadiska funkčnosti a praktickosti interiérového riešenia a priestorovej orientácie.

Či už sa rozhodneme našu kúpeľňu vybaviť a zariadiť akokoľvek, vždy majme na pamäti heslo: „menej je niekedy viac“, čo v tomto prípade platí dvojnásobne.

Článok Moderným kúpeľňovým trendom je minimalizmus bol publikovaný 6. července 2013 v 08.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...