Ako ide čas alebo bez hodín to nepôjde

Tagy:  hodiny, nástenné hodiny, digitálne hodiny

Sponzorované odkazy:

Ako ide čas alebo bez hodín to nepôjde

Hodiny, nevyhnutný pomocník a zároveň interiérovo-dizajnový doplnok, bez ktorého sa nezaobíde plnohodnotný chod žiadneho domu či bytu. Nie vždy sa však hodiny obstarávajú za jeho podstatným účelom, ktorým je zdroj času, v súčasnej dobe vďaka vkusným a nápaditým návrhom dizajnérov je možné hodinami vkusne doplniť interiér.

ponuka hodín je veľmi rozmanitáponuka hodín je veľmi rozmanitá

Design hodín

Na našom trhu môžeme vyberať hodiny z rôznych materiálov, typov, druhov a prevedení. K najpredávanejším však stále patria nástenné analógové hodiny, teda hodiny ktoré disponujú klasickými ručičkami. Niekto by si mohol pomyslieť, že v dnešnom modernom svete sú analógové hodiny už tabu, ale väčšina zákazníkov im dáva prednosť pred hodinami digitálnymi. V interiéri sa nachádza niekoľko miestností, v ktorých sú analógové hodiny viac ako žiadúce, patrí medzi ne napr. kuchyňa, jedáleň, pracovňa alebo obývacia izba.

K moderným a mladším variantom patria hodiny digitálne, ktoré pre niekoho predstavujú oslobodenie od nežiadúcich tikajúcich zvukov. Digitálne hodiny sú vhodné predovšetkým do spální, pretože nám tikanie nenarúša spánok a pri rannom prebudení nám poskytnú informáciu o presnom čase.

hodiny nielen pre matematických nadšencovhodiny nielen pre matematických nadšencov

Čo sa týka materiálového prevedenia, naskytá sa nám neuveriteľná výberová škála, ktorá zahŕňa plast, sklo, kov, keramiku či drevo. Výber záleží nielen na našom osobnom vkuse, ale predovšetkým na skĺbení materiálu s vybavením daného interiéru.

Pri výbere by sme mali zvážiť aj otázku veľkosti hodín, pretože nie vždy je naša voľba prispôsobená miestu umiestnenia hodín. Do menších a stiesnených priestorov by sme mali zvoliť aj menšie typy hodín klasických tvarov, ktorými sú štvorec alebo kruh. Naopak v priestranných a presvetlených miestnostiach dokonale vyniknú hodiny veľkých formátov a atypických tvarov.

moderné poňatie – jednoduchosť a eleganciamoderné poňatie – jednoduchosť a elegancia

Voľba hodín podľa miestností

Nie každé hodiny sú vhodné do každej miestnosti domu alebo bytu, preto by sme pri ich výbere mali vedieť, kde budú presne umiestnené.

V kuchyniach zariadených v retro alebo vidieckom štýle dokonale vyniknú keramické hodiny tanierového tvaru s motívmi ovocia, zeleniny alebo kuchynského náčinia. Zvyčajne sa uprednostňujú hodiny analógového typu, avšak v moderných kuchyniach sa môžeme stretnúť aj s hodinami digitálnymi. Moderné poňatie kuchynského kúta si vyžaduje aj moderné hodiny, ktoré by mali disponovať jednoduchosťou, minimalizmom a eleganciou.

dokonalá zladenosť s interiérovými doplnkamidokonalá zladenosť s interiérovými doplnkami

Do obývacej izby môžeme umiestniť hodiny takmer všetkého materiálového aj tvarového prevedenia, vždy sa však snažme doplnok skĺbiť s ostatným nábytkom a dekoráciami. V obývacej izbe dokonale vyniknú nielen hodiny nástenné, ale aj stojace alebo stolné.

V detskej izbe najlepšie vyniknú hodiny s rozprávkovými motívmi a postavičkami alebo obrázkami zvieratiek. Výber hodín je však nutné prispôsobiť veku dieťaťa, pretože s rastúcim vekom je nutné hodiny neustále meniť.

nadčasové a veľmi moderné poňatienadčasové a veľmi moderné poňatie

Článok Ako ide čas alebo bez hodín to nepôjde bol publikovaný 8. července 2013 v 15.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...