Dizajnové hodiny pre náročných

Tagy:  hodiny, nástenné hodiny, analógové hodiny, ručičkové hodiny, moderné hodiny, atypické hodiny

Sponzorované odkazy:

Dizajnové hodiny pre náročných

Hodiny v interiéri predstavujú nenahraditeľného pomocníka, bez ktorého by sme v dnešnej dobe len ťažko odhadovali čas. Dizajnové stvárnenie hodín má nekonečne rozmanitú škálu a tiež druhový výber nie je jednotvárny.

Analógové hodiny od Saikat Biswas sú založené na hre svetla a tieňa, keď čas je znázorňovaný tieňom – tmavnutím plochy. Hodiny nie sú vybavené ručičkami, čas nám ukazuje iba tmavo sfarbená plocha. Mechanizmus pracuje na úplne rovnakej báze, ako tomu je v prípade klasických, analógových hodín s ručičkami.

Vnútorná stavba hodín je na rovnakej báze ako stavba hodín klasických, ale hodinu a minútu ukazuje disk s dvoma farebnými grafikami, ktoré sú pripojené k obežníku.

Predný číselník disponuje tenkými štrbinami, cez ktoré môžeme zhliadnuť časť vnútorného disku. Predný kryt a bočné strany sú pokryté ochrannou plastovou vrstvou, ktoré chránia vnútornú časť od prachu a hromadiacich sa nečistôt.

Hodiny sú veľmi vkusnou, modernou a nadčasovou ozdobou každého moderného interiéru, ktoré zaujmú na prvý pohľad. Hoci ich technike mnoho z nás neporozumie, s istotou však môžeme povedať, že ide o úplný originál a jedinečné prevedenie, ktoré bude prínosom každého interiéru.

zložitý mechanizmus, jednoduché poňatiezložitý mechanizmus, jednoduché poňatie
krok za krokomkrok za krokom

Zdroj: http://www.saikatbiswas.com/…Projects.htm

Článok Dizajnové hodiny pre náročných bol publikovaný 14. srpna 2013 v 06.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...