Moderné stolovanie v japonskom štýle

Tagy:  paličky, japonské paličky, stolovanie, príbor, japonsko, dekorácie, dekorácie stola, poháre, dekorácie pohárov, prstienky na poháre, jedálenský stôl, prestieranie

Sponzorované odkazy:

Moderné stolovanie v japonskom štýle

Slávnostne alebo vkusne prestretý stôl nepatrí len k záležitostiam, ktoré sa týkajú sviatočných dní či výnimočných udalostí. Kvalitne a vkusne prestretý stôl by mal byť každodennou samozrejmosťou, nie výnimočnou situáciou.
V našich podmienkach je zvykom klasické prestieranie, ktoré sa skladá z podložky pod tanier alebo pohárik. Detailnejšie prvky, ktorými sú napr. ozdoby pohárikov, prestieranie či netradičné jedálenské pomôcky, nie sú až tak príliš využívané. Zmena je život, a tak sa poďme pozrieť, ako sa stoluje inde.

Japonské paličky – pre niekoho samozrejmosťou, pre iného nepredstaviteľným jedálenským nástrojom, s ktorým sa nedá najesť. Nie sú však prútiky, ako prútiky. Originálne, ručne spracované prútiky Mutsumi Hash sú pospájané tradičnými povrázkami – uzlami Mizuhiki. Výrobu prútikov kombinujú japonské papierové vlákna (tkaný papier), ktoré sú pospájané vodou, špeciálnym lepením a hodvábom.

Pojem „Mutsumi-Hash (paličky)“ vyjadruje pocit „vychutnávať jedlo s milovanou osobou.“ MIZUHIKI vytvára ešte šťastnejšie jedlo, dynamický pohyb, otvorené srdce, pocit tepla a solidarity medzi stolujúcimi.

Zaujímavým doplnkom je aj dekorácia pohára, v podobe kvitnúceho uzla, vyjadrujúci rozvinutý lístok broskyne kvitnúcej na jar.

dokonalý detail prestieranie – prehľad farieb a štýlovdokonalý detail prestieranie – prehľad farieb a štýlov
ozdobovanie paličiekozdobovanie paličiek
prehľad „prstienkov“ na poháreprehľad „prstienkov“ na poháre
nádherne čisté, perfektné línie, štýlovosť a precíznosťnádherne čisté, perfektné línie, štýlovosť a precíznosť

Zdroj: http://mayflo.com/…opsticks.htm

Článok Moderné stolovanie v japonskom štýle bol publikovaný 11. července 2013 v 05.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...