7 pomocníkov pre dokonalé stolovanie

Tagy:  bývanie, jedáleň, kuchyňa, pomocníci do kuchyne, pokrmy, náčinie, riad

Sponzorované odkazy:

7 pomocníkov pre dokonalé stolovanie

Pri jedálenskom stole by sa rodina mala stretávať pravidelne, nie iba cez sviatky alebo narodeniny. Spoločné raňajky, obedy a večere totiž pomáhajú utužovať vzťahy, ktorým sa v dnešnej hektickej dobe, príliš nedarí. Aby bolo vaše stolovanie príjemnejšie, atmosféra uvoľnená a vy ste sa cítili skvele, kúpte si niekoľko pomocníkov, ktorí vám budú vždy k dispozícii.

Dostatok vody pre všetkých

Pri stole platí nepísané pravidlo, a to také, že by ste nemali vstávať, kým ostatní nedojedia. To ale ľudia často porušujú, zvyčajne v prípadoch, keď chýba pitie alebo napríklad chýba soľnička. Kúpte si túto exkluzívnu sklenenú karafu na vodu, ktorá pojme litre tekutín a vy tak budete môcť nerušene stolovať aj hodinu.

Autor: waterfordAutor: waterford

Pomoc pre šalát

Šalát a nejaká tá zelenina by sa mala objaviť pri každom obede aj večeri, lebo potrebné vitamíny je nutné telu dodávať po celý deň. Niekedy sa ale nakladanie šalátu môže stať bojom na dlhé minúty, lebo niektoré listy, napríklad rukoly, sú pomerne neposlušné. Zaobstarajte si preto tohto šikovného nerezového pomocníka, ktorý šalát jemne naporcuje a naservíruje bez najmenšej námahy.

Autor: bloomingsdalesAutor: bloomingsdales

Chytré ochuťovadlá

Dokonalou vychytávkou pre každý stôl, sú nádoby s praktickou pumpičkou, vďaka ktorej môžete olej alebo ocot po pokrme pravidelne rozprášiť, čím pokryjete všetky suroviny a navyše ušetríte hŕbu kalórií, ktoré by sa vám inak na tanier dostali. Používanie je tak jednoduché, že si ho obľúbia aj menšie deti, ktoré vám tak s prípravou večere, veľmi radi pomôžu.

Autor: luisaviaromaAutor: luisaviaroma

Späť do minulosti

Iste si pamätáte doby, kedy vám babičky kládli na srdce, aby ste používali dosku, ktorá zabráni zničeniu nábytku. Praktické drevené podtácky a podložky sa zo slovenských domácností tak trochu vytratili, čo je určite škoda. Kúpte si tento praktický variant, ktorý vám umožní položiť aj rozpálený pekáč alebo hrniec doprostred stola, kde budú mať vaši hostia jedlo ihneď k dispozícii.

Autor: nordstromAutor: nordstrom

Pizza ako od Taliana

Pizza je obľúbenou pochúťkou, ktorú však pred podávaním musíte vedieť úhľadne naporcovať. Ak s cestom desiatky minút bojujete pomocou klasického noža, pokrm bude jednak studený a navyše nebude esteticky príliš vzhľadný. Preto je tu vychytaná pomôcka, ktorej ostrie je nabrúsené a mechanizmus určený priamo pre krájanie cesta. Pripraviť takto môžete nielen pizzu, ale aj koláč alebo sladkosti.

Autor: finnishdesignshopAutor: finnishdesignshop

Moment prekvapenia

Prekvapte svojich hostí svojou originalitou a ukážte im, aký nápaditý ste hostiteľ. Zaobstarajte si vtipné menovky a držiaky na ceduľky, na ktoré napíšte buď mená priateľov a rodiny, ktorá sa k vám chystá na večeru alebo im vymyslite trefné prezývky, pod ktorými sa zaručene všetci spoznajú. Výhodou menoviek je tiež to, že si urobíte vlastný zasadací poriadok, ktorý si nikto nedovolí narušovať.

Autor: createandbarrelAutor: createandbarrel

Veselé náčinie

Kuchynského náčinia nie je nikdy dosť a často tiež zistíte, že by sa vám hodilo aj počas stolovania. Niekedy si potrebujete zamiešať omáčku, potom zase nabrať mäso. Vyskúšajte tento farebný variant s kvetovým motívom, ktorý sa uprostred stola bude skvele vynímať a hostia ho iste ocenia aj namiesto vázy so živými rastlinkami.

Autor: modclothAutor: modcloth

Článok 7 pomocníkov pre dokonalé stolovanie bol publikovaný 24. července 2014 v 20.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...