Textilné steny v japonskom prevedení

Tagy:  stena, posuvná stena, záves, záclona, japonská stena, japonské steny, textílie, textil, textilná stena

Sponzorované odkazy:

Textilné steny v japonskom prevedení

Pomerne mladučký interiérový doplnok láme rekordy v obľúbenosti dizajnovej vybavenosti domu nielen z hľadiska estetického, ale aj praktického.

Posuvné japonské steny sú z jednotlivých širokých textilných pásov, ktoré môžu disponovať rôznymi motívmi a škálou farieb. Japonské steny fungujú na princípe posuvného mechanizmu, ktorý sa upevňuje do stropu. Textilné pásy sa v pohybujú v stropných drážkach pomocou miniatúrnych koliesok, ktoré zaručujú plynulý a tichý chod.

Dekoračné textilné pásy sú k nosiču upevnené suchým zipsom, ktorý zaručuje veľmi ľahkú manipuláciu pri výmene alebo údržbe.

K najväčším prednostiam japonských stien patrí predovšetkým ich vysoký estetický prvok s vysokou flexibilitou. Vďaka širokej ponuke vzorov, typov a farieb je možné obmieňať interiér a meniť tak jeho podobu. Japonské steny sa tiež veľmi dobre dokážu prispôsobiť nielen proporciám miestnosti, ale aj okenným výklenkom a typu okien. Nemenej podstatným plusom je aj ich veľmi jednoduchá montáž, ľahká údržba a rýchla zmena interiérového dizajnu.

Japonské steny sa môžu ovládať manuálne, teda pomocou tyčky, ktorá funguje na rovnakom princípe ako u žalúzií. Ku komfortnejšiemu ovládaniu patrí obyčajné potiahnutie jednotlivých panelov, ktoré sa automaticky stiahnu. Drahšie typy japonských stien disponujú elektromotorom, teda na diaľkové ovládanie.

široká ponuka stien uspokojí aj najnáročnejších zákazníkovširoká ponuka stien uspokojí aj najnáročnejších zákazníkov
trochu exotiky prinesie do interiéru osvieženietrochu exotiky prinesie do interiéru osvieženie
decentné a elegantnédecentné a elegantné

zdroj: http://www.dado.sk/japonske-steny

Článok Textilné steny v japonskom prevedení bol publikovaný 13. července 2013 v 05.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...