Multifunkčné stena: praktická aj dizajnová

Tagy:  stena, atypická stena, polica, polička, regál, policová stena, atypicky riešená stena, nábytok, modulárna stena, interiér, interiérová stena

Sponzorované odkazy:

Multifunkčné stena: praktická aj dizajnová

K najčastejšie najmenej využitým priestorom v interiéri patria prevažne steny, pretože k tomu, aby sme ich mohli kapacitne využiť je potrebné aspoň malý úložný priestor. Najbežnejším riešením sú police, regály alebo závesné skrinky, na upevnenie ktorých je potrebné vo väčšine prípadov narušiť povrch steny.

Ideálnym riešením využitia priestoru steny je tzv. HOOK WALL, čo je veľkoformátová kovová stena slúžiaca k nápaditému využitiu priestoru. Tento modulárny systém steny je navrhnutý tak, aby mohla byť stena využitá po celej svojej dĺžke a šírke.

Myšlienkou autora, Jeana Novela, bolo, aby stena spĺňala niekoľko významných funkcií naraz. Vedľa praktickosti kládol dôraz predovšetkým na dizajnovú stránku a minimalistické poňatie. HOOK stena by mala podporovať umelecké dielo, mala by sa vhodne snúbiť nielen so súkromnými obydliami, ale tiež sa vhodne začleniť do kancelárskych alebo verejných priestorov. V neposlednom rade by mala spĺňať rozmanité využitie nielen k praktickým, ale aj dekoratívnym poličkám.

Police možno jednoducho premiestňovať podľa aktuálnej potreby a požiadavky daného interiéru. Záleží iba na potrebách užívateľov, ako veľmi veľký priestor budú chcieť využiť alebo za akým účelom. Veľmi dobre bude stena vyzerať s jednou, ale aj niekoľkými závesnými poličkami. Niet divu, za týmto účelom bola tiež navrhnutá.

maximálne využitie prázdneho priestorumaximálne využitie prázdneho priestoru
originálne, vkusné a praktickéoriginálne, vkusné a praktické

Zdroj: http://dornob.com/…etal-storage

Článok Multifunkčné stena: praktická aj dizajnová bol publikovaný 19. října 2013 v 07.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...