Nákup nového riadu - na čo nezabudnúť

Tagy:  riad, kuchyňa, kuchynské doplnky, taniere, poháre, miska, tácka

Sponzorované odkazy:

Nákup nového riadu - na čo nezabudnúť

Zariaďujete novú kuchyňu alebo si chcete len dopriať nejaké pekné kúsky do tej súčasnej? Prejdite obchody a vyberte si pekný riad aj praktických kuchynských pomocníkov.

Kúpte si osobité poháre

Poháre patria k najpoužívanej­šiemu riadu vôbec. Na vodu, šťavu i limonádu, ale aj na čaj a trebárs aj kávu. Sú proste univerzálne, berieme ich do ruky mnohokrát denne. Je teda dôvodov viac než dosť preto, aby sme si dopriali krásne a kvalitné poháre.

Nielen značkové obchody a kolekcie svetových dizajnérov ponúkajú medzi svojim tovarom krásne poháre, práve také, na ktoré je radosť pozerať.

Na dnešných pohárikoch sa to len hemží tvarmi a farbami. Vyberať môžeme tak, aby poháre skvele ladili so zvyškom interiéru, voliť ale môžeme tiež čisto podľa sympatií.

Ak máme radi víno ​​či iný alkoholický nápoj, nesmieme zabudnúť na vhodné sklo. Nie je nič nepríjemnejšie, ako keď návštevu nemôžeme pohostiť naším obľúbeným nápojom v správnom skle.

Poháre s abstraktnými vzormi, IkeaPoháre s abstraktnými vzormi, Ikea

Misky a misy

Veľmi praktickým kusom riadu sú rôzne misky a mištičky. Majú veľmi univerzálne použitie. Ak ich máme vo viacerých veľkostiach, zvykneme si na ich používanie a život bez nich si potom ani nedokážeme predstaviť. Sú skvelé na šaláty, ovocie, tie malé napríklad len na niečo pod zub. Misky menších rozmerov môžu poslúžiť tiež miesto tanierov.

Podnosy a tácky

Ďalším milým pomocníkom sú rôzne podnosy a tácky. Najpraktickejšie sú tie plastové, musíme si ale dať väčšiu prácu s výberom. Tácka s veselými motívmi a kvalitnou povrchovou úpravou poteší oko aj zblízka a nemáme pocit klasického, dvadsať rokov starého „plasťáku“.

Tácka plná vtáčikov od IkeaTácka plná vtáčikov od Ikea

Niečo na zapekanie

Zapekanie je skvelým spôsobom, ako pripraviť rýchlo a jednoducho vynikajúce jedlá. Aby sme však mohli zapekať, potrebujeme mať správne vybavenie. Tým najdôležitejším je vhodná zapekacia nádoba. Osvedčili sa napríklad kameninové misky, ktoré možno bez problémov využiť na sto spôsobov.

Keď príde návšteva…

Návštevu vždy radi pohostíte šálkou dobrého čaju či kávy. V takom prípade na stôl patrí pekná cukornička. Aj tu sa môžeme blysnúť a zaobstarať si takú, ktorá o nás veľa vypovie.

Jemná cukornička od IkeaJemná cukornička od Ikea

Niečo pre milovníkov pizze

Pokiaľ patríte medzi milovníkov pizze, určite by ste nemali zabudnúť na krájadlo na pizzu. Stačí si len vybrať niektorý z dostupných dizajnov a farieb a potom si vychutnávať obľúbenú šunkovú alebo hawai.

Vyberte si to svoje krájadlo, autor: IkeaVyberte si to svoje krájadlo, autor: Ikea

Strúhanie pohodlne a bez neporiadku

Asi nikto nemá rád strúhanie syra a s ním spojený neporiadok. Veľkou pomocou je špeciálne strúhadlo. Všetok nastrúhaný syr sa nám totiž ihneď nahromadí v nádobke, ktorú môžeme v prípade potreby uzavrieť viečkom.

Článok Nákup nového riadu - na čo nezabudnúť bol publikovaný 27. července 2013 v 07.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...