Váza ako dokonalý bytový doplnok

Tagy:  interiér, doplnok, kvety, dizajn

Sponzorované odkazy:

Váza ako dokonalý bytový doplnok

Vázy a vázičky slúžia predovšetkým k umiestneniu rezaných kvetov, ktoré dostávame od návštev. A okrem toho nám môžu zdobiť byt a vniesť do neho štýl a eleganciu. Vázy sú k dostaniu v tak rozmanitých podobách, že určite nájdeme takú, ktorú si zamilujeme.

Mix tvarov a farieb

Kto by povedal, akým nádherným doplnkom môže byť váza. Reč nie je o prostých jednoduchých vázičkách na kvety, ale takmer o umeleckých dielach, ktorými niektoré vázy dozaista sú. Takmer starožitne vyzerá baculatá váza v bielej a medenej farbe. Pôsobí, ako by sme si ju priniesli zo zámockej spálne. Súprava kovovo lesklých fialkových váz urobí dojem ako celok, vázičky však zaiste môžeme použiť aj separovane. Aj mohutnejšie kvety v nich skvele vyniknú. Trochu zriedkavo vyzerá štíhla váza, ktorá do miestnosti vnesie štipku elegancie a luxusu. Zaujímavo tvarované vázy v odtieni hnedej sa budú skvele vynímať na terasách či v zimných záhradách. Jednoduchá oblá červená váza spĺňa parametre moderného bytového doplnku, ktorý už svojou farbou urobí zaručený dojem. Krémová zdobená vázička v tak trochu dedinskom štýle ihneď padne do oka.

V červených a fialkových tónochV červených a fialkových tónoch

Blankytne modrá búrka

Svetlomodré odtiene sú obzvlášť vkusné a dokážu s nudne zariadenou izbou urobiť divy. Neobvykle baculatá váza s uzunkých hrdlom ozdobí každú vitrínku. Vysoká štíhla váza vyzerá ešte zaujímavejšie po boku nižšej a širšej kolegyne. Kolekcia váz v tvare fliaš od alkoholu vyzerá zaujímavo, trochu vtipne, a každého určite dostane originalita nápadu. Takéto vázy opäť vyniknú najlepšie pohromade. Nechať ich môžeme bez obáv prázdne. Oproti tomu mohutná tyrkysová váza s čiernymi a bielymi ornamentmi vynikne najlepšie samostatne. Zaberie aj pomerne veľa miesta.

Krása modrých odtieňovKrása modrých odtieňov

Vo farbách dúhy

Doplnky by mali byť veselé a hravé. Presne také sú farebné vázy, ktoré rozžiaria aj ten najtemnejší interiér. Na prekrásnej dúhovej váze nájdeme celé farebné spektrum, aj to ju robí unikátnym bytovým doplnkom. Veľká žltá váza netradičného tvaru so širokým hrdlom nájde uplatnenie v každej domácnosti. Navyše pozitívne presvieti každú miestnosť vďaka svojej farbe. Krásne guľatá váza v prekrásnom matnom odtieni modrej má šmrnc a aj cez svoju jednoduchosť upúta pozornosť. Rôznofarebná váza netradičného tvaru je jasným produktom originálneho nápadu.

Pestré farbyPestré farby

Článok Váza ako dokonalý bytový doplnok bol publikovaný 31. července 2013 v 07.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...