Kov v interiéri je ozdobou

Tagy:  kov, kovové, oceľ, oceľové, nábytok, záhradné doplnky, dekorácie, z kovu, záhrada, do záhrady, batérie, kúpeľňové batérie, drôtený program, police, poličky

Sponzorované odkazy:

Kov v interiéri je ozdobou

Možno, že to tak na prvý pohľad ani nevyznie, ale kov je prvok, ktorý je zastúpený v každej domácnosti v pomerne rozsiahlom množstve. Ak sa dôkladne pozrieme okolo seba, uvedomíme si, koľko kovových vecí nás obklopuje.

Kovy sa používajú na skrášlenie domova od počiatku času, lepšie povedané od počiatku existencie práce s kovom. Kovy patria k jedným z najcennejších materiálov nájdených na Zemi, ak sa používajú v domácnostiach môžu predstavovať silu, krásu a originálny status. Nechajte sa inšpirovať kovovými dekoráciami, doplnkami či praktickými pomocníkmi.

Pozinkované kovové alebo recyklované hliníkové predmety sú ideálnym prvkom slúžiace na výzdobu. Predmety môžu byť z lesklého (lešteného) kovu, aby odrážali svetlá a ponúkli formálny pohľad interiéru. K takýmto predmetom môžu patriť mohutnejšie konštrukcie políc, konštrukcia čalúneného nábytku alebo dverové kovania.

Kovové mriežky sú naopak ideálnym doplnkom pre váš exteriér, kovové mreže ako nástenné ozdoby sú vkusným doplnkom verandy, zimnej záhrady, terasy alebo pergoly. Pekne pôsobí v kombinácii popínavých kvitnúcich rastlín, ako brána do záhrady alebo naopak domova. Vhodne pôsobí aj záhradný doplnkový program z kovu, ktorými sú vedrá, kanvy, kvetináče, obaly na kvetiny, rustikálne plechovky alebo zvieracie postavičky.

V kuchyniach hrá kov nezastupiteľnú úlohu, tu sa doslova ponúkajú rôzne drôtené programy (police, poličky, priehradky). V súčasnej dobe sú hitom obklady s prímesou kovu alebo kovových doplnkov, ktoré pôsobia veľmi exkluzívne a prinášajú do miestnosti určité vzrušenie.

K ďalším nápadom, ktoré oživia interiér i exteriér patria:

  • kovové lampy (závesné i stojace)
  • kovové lavičky (tiež pre ľahkú údržbu a dlhú životnosť)
  • kovové schodiskové zábradlie
  • osvetlenie s kovovými prvkami
  • kovové rámovanie postele
  • domové číslice
kov v kuchyni hrá hlavnú úlohukov v kuchyni hrá hlavnú úlohu
elegantné doplnkyelegantné doplnky
kovové akcenty schodiskakovové akcenty schodiska
kovový prvok obsiahnutý v obkladochkovový prvok obsiahnutý v obkladoch

Zdroj: http://freshome.com/…fy-your-home

Článok Kov v interiéri je ozdobou bol publikovaný 6. srpna 2013 v 15.15 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...