Zariaďte si praktickú aj dizajnovú knižnicu

Tagy:  knižnice, knižnica, interiér, interiérová knižnica, polica na knihy, skrine na knihy, kniha, knižka, regály

Sponzorované odkazy:

Zariaďte si praktickú aj dizajnovú knižnicu

Knižnice sa stávajú čoraz častejšie súčasťou interiéru, a to v akejkoľvek formátovej podobe. Nie vždy, je však vhodný priestor pre zriadenie knižnice, zvyčajne chýba miesto.

Prakticky riešené knižnice však nepotrebujú dostatok priestoru, ak ich dokážeme správne snúbiť s existujúcim interiérom môžu byť aj estetického charakteru.

Najdôležitejším bodom je vybrať správne miesto, a to v dôsledku na celkovú plochu interiéru. V prípade, že obývame dostatočne priestranný dom alebo byt, môžeme si vyčleniť na knižnicu samostatnú miestnosť. V opačnom prípade, teda ak musíme šetriť každým centimetrom, bude voľba priestoru ťažšia.

O veľkosti knižnice by mala rozhodovať objemnosť kníh. Ak nie sme príliš veľký čitatelia netreba zostavovať knižnicu od podlahy až k stropu. Ak disponujeme menšou zbierkou kníh, je ideálnejšou voľbou použitie otvorených regálov, ktoré prispievajú k väčšiemu modernému dekóru.

Vyberte správne farby. Knižnica nemusí byť v duchu temných farieb tak, ako tomu bolo v minulosti. Ba naopak, ideálnou voľbou sú prírodné, veľmi jemné odtiene. Farby vyberajme podľa vkusu alebo harmónie s existujúcim interiérom.

Rozvrhnutie priestoru. Ak plánujeme zostavenie knižnice ako samostatnej miestnosti, bude treba obstaranie ďalšieho nábytku. Ideálnou voľbou je stolík, pohovka (kreslo), stoličky a veľmi dobré osvetlenie.

V obmedzenom priestore je žiaduce využiť čo najväčšiu plochu steny, ktorá bude slúžiť na ukladanie kníh.

riešenie interiérovej ​​knižniceriešenie interiérovej ​​knižnice

Zdroj: http://freshome.com/…home-library

Článok Zariaďte si praktickú aj dizajnovú knižnicu bol publikovaný 22. srpna 2013 v 07.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...