Aktuálnym trendom je obývacia izba spojená s kuchyňou

Aktuálnym trendom je obývacia izba spojená s kuchyňou

Vo svete bývania sa do popredia prediera elegantná úprava obývacej izby a kuchyne. Prepojenie dvoch miestností, ktoré majú v bytoch a rodinných domoch najväčší význam, pôsobí príjemne a funkčne. A pri realizácii modernej zmeny by nemala byť opomenutá ani bezpečnosť. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako docieliť vzdušnosti a estetického vzhľadu v priestore spájajúci dve odlišné oblasti.

Prepojenie obývacej izby s kuchyňou nachádza uplatnenie predovšetkým v malých bytoch, lebo zbúraním priečky vznikne veľkorysá a vzdušná miestnosť. Príprava jedla sa stane spoločenskou udalosťou a gazdiná nebude oddelená od sociálneho života rodiny.

Obývačka

Dominujúcim priestorom sa pravdepodobne stane obývačka, u ktoréj by ste mali klásť dôraz na minimalizmus. Preplácaný a všadeprítomný nábytok je dávnou minulosťou. Stačí investovať do kvalitnej sedacej súpravy, atraktívneho konferenčného stola a plochéj televízie s možnosťou zavesenia na stenu. Pevným obývacím stenám by ste mali dať zbohom, lebo zbytočne opticky zmenšujú priestor a zaberú príliš miesta. Ušetrené peniaze za obývaciu stenu radšej investujte do sedacej súpravy, na ktorej budete s celou rodinou relaxovať. Sedacie súpravy existujú v rôznych variantoch, ktoré budú lichotiť vášmu vkusu.

Kuchyňa

Pomyselnou hranicou medzi kuchyňou a obývačkou býva barový pult. Môžete ho doplniť barovými stoličkami. Barový pult zo strany obývačky skutočne vyzerá ako barový pult, no zo strany kuchyne ponúka dostatok úložného priestoru pre riad.

Jedáleň

Nenahraditeľnou súčasťou kuchyne je jedálenská časť. Samozrejme, jesť pri konferenčnom stole by nebolo príjemné. Na trhu sú vkusné jedálenské sety, ktoré sa stávajú akousi čerešničkou na torte celého priestoru. Jedálenský set by mal byť bližšie ku kuchynskej oblasti, aby gazdinka nemusela ďaleko nosiť obed či večeru.

Celkové usporiadanie nábytku by nemala narúšať vzdušnosť miestnosti. Vyvarujte sa gýčovitým doplnkom a skúste rešpektovať pravidlá nadčasovosti a minimalizmu.

Článok Aktuálnym trendom je obývacia izba spojená s kuchyňou bol publikovaný 18. února 2016 v 23.30 v rubrike PR články. Autorom článku je Inzercia. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...