Poschodové postele nie sú len pre deti

Tagy:  poschodová posteľ, posteľ, palanda, nedostatok priestoru, malý byt, detská izba, spálňa

Sponzorované odkazy:

Poschodové postele nie sú len pre deti

Poschodové postele, ideálne riešenie

Poschodové postele už dávno nepatria len do detských izieb. Z obyčajných, nie vždy zrovna vzhľadných palánd sa premenili do funkčného, vkusného a zaujímavého kusu nábytku.

Pre deti aj pre dospelých

Poschodové postele boli predtým bežnou súčasťou detských izieb. Vybavené nimi boli najmä tie v panelákových bytoch, pretože dokázali ušetriť nejaké miestečko, ktoré deti lepšie využili na hranie. Obvykle ale išlo skutočne o púhe dve postele „nad sebou“, ktoré neprinášali nič viac. Postupom času sa začali zvoľna premieňať, pripájali sa k nim napríklad rôzne policové systémy.

Dnes sú poschodové postele veľmi funkčným kusom nábytku. Vhodne zvolená posteľ tak zastane nielen svoju základnú funkciu, ale dokáže pojať napríklad aj ohromné ​​množstvo vecí vo vlastných úložných priestoroch, dokáže vytvoriť razom z malej spálne spálňu s pohodlnou pracovňou alebo uvoľní priestor pre vytúženú šatňu.

Tisíce variácií

Poschodové postele môžu mať mnoho rozličných podôb. Najklasickejšie, najznámejšie boli postele s obyčajnou drevenou či kovovou jednoduchou konštrukciou. Dnes sa však tieto zabehnuté modely menia, z jednoduchých podpier postele sa stávajú prepracované úložné priestory či šatňové bloky. Posteľ tak pod sebou vytvára úplne nový priestor. Aj tieto postele môžu byť z dreva či kovu, rozhodne majú oveľa mohutnejšiu a modernejšiu konštrukciu. Často môžu byť vyrobené priamo na mieru, objavujú sa aj postele murované.

S úložným priestorom a pracovným kútom, autor: bunkbedsonly.comS úložným priestorom a pracovným kútom, autor: bunkbedsonly.com

Kde najlepšie poslúži

Poschodová posteľ je volená hlavne v prípade nedostatku priestoru. V detských izbách sa bude vyskytovať stále, teraz sa objavuje aj v spálňach. Výborne využiteľná je v malých bytoch či v garsónkach.

V bytoch v staršej zástavbe, kde sú vysoké stropy, je poschodová posteľ veľmi dobre uplatniteľná.

Rozprávkové detské poschodové postele

Doba, kedy boli palandy nevzhľadnou záležitosťou, je už preč. Dnes sa palandy vyrábajú v tisícoch variácií, od jednoduchších po veľmi dobre premyslené s rozprávkovým dizajnom. Je na výber dostatok modelov ako pre malé slečny, tak pre rýchlo rastúcich a záujmy meniacich potomkov plných elánu.

Dokonalá palanda do detskej izby, autor: poshtots .comDokonalá palanda do detskej izby, autor: poshtots .com

Do študentskej izby

Dnešné poschodové postele sú skvele uplatniteľné v študentských izbách. Nielen že pomôžu vyriešiť nedostatok priestoru, majú ale tiež za úlohu interiér ozvláštniť, dodať mu šmrnc. Týmto spôsobom sa dá veľmi dobre rozdeliť izbu na niekoľko zón, teda na zónu odpočívaciu, voľnočasovú a študijnú. Poschodové postele sú často doplňované ďalšími nábytkovými komponentami, s ktorými to hravo zvládneme.

Palanda s rozkladacou sedačkou pre študentov, autor: bedzine.comPalanda s rozkladacou sedačkou pre študentov, autor: bedzine.com

Článok Poschodové postele nie sú len pre deti bol publikovaný 11. ledna 2013 v 09.15 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...