Nafukovacia posteľ vyrieši nielen návštevy

Tagy:  matrace, nafukovacia posteľ, nafukovacie matrace, návštevy

Sponzorované odkazy:

Nafukovacia posteľ vyrieši nielen návštevy

Mať v skrini schované nejaké to lôžko navyše pre očakávané i neočakávané návštevy vôbec nemusí byť zlé. Obzvlášť ak nemáte práve priestoru nazvyš a na osobitnú izbu pre hostí to tiež nevyzerá.

Nafukovacie postele a matrace

Trh s nafukovacími posteľami a matracmi sa začína plniť a je preto z čoho vyberať. Samozrejme je potrebné si rozmyslieť, čo od produktu očakávame, a práve tak obísť viac predajcov. Ak chceme, aby nám dobre slúžil, nie je dobré siahnuť po prvom akčnom matraci. Môžeme potom totiž zistiť, že cena nebola nízka pre nič za nič a že návštevy budú odchádzať úplne rozlámané.

Budete potrebovať jednolôžkové či dvojlôžkové?

Základný parameter, ktorý si musíme rozmyslieť, je veľkosť. Sú k dostaniu dva základné varianty – jednolôžkové a dvojlôžkové, zohnať by sa malo dať aj jeden a pol lôžka. Ak chceme vedľa seba uložiť dve alebo tri osoby, bude lepšie zaobstarať si veľký matrac. Môžeme si navyše vybrať, či matrac bude tvorený len jednou veľkou komorou pre vzduch, alebo či bude vnútorný priestor rozdelený na niekoľko menších komôr.

Hrúbka matraca

Ďalšia vec, ktorú si musíme u matraca či postele premyslieť, je jej hrúbka. Dôležitý je aj profil. Niektoré matrace majú výrazné vypukliny či žliabky, ktoré môžu vadiť. Najmä osoby s citlivejším chrbtom sa môžu po noci strávenej na takom matraci či posteli cítiť unavene a môžu aj trpieť bolesťami.

Ak máme v úmysle používať matrac aj vonku, určite sa nám oplatí investovať do silnejšieho produktu. Niektoré slabšie matrace sa môžu poškodiť a navyše príliš kopírujú nerovnosti povrchu.

Ďalšie detaily, ktorých si môžeme všímať

Čím drahší matrac či posteľ, tým viac ponúka detailov, ktoré spríjemňujú ich používanie. Môže ísť o rôzne mechanizmy nafukovania, dokonca aj nafukovanie na diaľkové ovládanie, alebo napríklad rôzne upravené povrchy.

Jeden a pol lôžka pre dve osoby, DecathlonJeden a pol lôžka pre dve osoby, Decathlon

Ak môžete, vyskúšajte

Dobrý obchod by mal disponovať nafúknutým výrobkom. Je teda našou úlohou posteľ alebo matrac dobre vyskúšať. Do úvahy je tiež potrebné vziať, že je možné ju nafúknuť do rôznej tvrdosti. Pri skúšaní si všímame čohokoľvek, čo by mohlo spôsobovať nepohodlie, najmä rôznych priehlbín.

S denným používaním nepočítajte

Pravdepodobne všetky matrace aj nafukovacie postele nie sú vyrobené na denné používanie. Možno s nimi počítať pre príležitostné prespanie, ale na dlhodobé používanie vhodné nie sú. Predsa len nespĺňajú rad parametrov a ľudský organizmus potrebuje ku kvalitnému odpočinku poriadny matrac.

Článok Nafukovacia posteľ vyrieši nielen návštevy bol publikovaný 10. října 2013 v 07.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...