Záhradné domčeky v kocke

Tagy:  záhrada, náradie, kôlňa, prístrešok, záhradný domček, drevený domček, úložné priestory

Sponzorované odkazy:

Záhradné domčeky v kocke

Ak sme šťastnými majiteľmi záhrady, mali by sme sa snažiť využiť ju na maximum. Často tak oceníme možnosť postaviť si záhradný domček, či už na náradie či pre ubytovanie letných hostí.

Ponuka je široká

Záhradné domčeky všetkého druhu už úplne bežne zoženieme ako v obchodoch, tak na internete. Existujú tiež firmy, ktoré sa na tento typ drobných stavieb špecializujú a vedia ponúknuť produkt priamo na mieru. V ostatných prípadoch sme odkázaní na už hotové domčeky rozložené na diely. Samozrejme, šikovní majitelia pozemkov, ktorým ide práca s drevom od ruky, nebudú mať problémy ani s postavením domčeka vlastného.

Veľká väčšina záhradných domčekov je postavená z dreva. Stretneme sa ale aj s malými modelmi vyrobenými z plastu. Tie zastanú skôr funkciu veľkej skrine, o domčeku v pravom slova zmysle nemôže byť ani reč. Zabudnúť nesmieme ani na variant kovový. Aj ten má však obmedzené použitie.

Drevené domčeky bývajú dodávané z dreva bez povrchovej úpravy. Je teda dobré myslieť na jeho ošetrenie. Tu sa nám ponúka priestor pre úpravu domčeka presne podľa našich predstáv.

Domček namiesto kôlne

Menšie modely najlepšie poslúžia ako miesto na skladovanie náradia, záhradnej techniky a ďalších vecí, ktoré budeme radšej uchovávať mimo domu. Vyrábané sú v mnohých variantoch, ako materiál býva najčastejšie použité smrekové drevo. Pri jeho zaobstaraní je určite nutné zvážiť, či sa nám neoplatí zaobstarať domček o niečo väčší, než aký v súčasnej dobe skutočne potrebujeme. Súčasťou niektorých domčekov je aj praktický prístrešok. Ten je často využívaný napríklad k zloženiu dreva.

Malý domček na náradie, autor: zahradni-chatky-domky.czMalý domček na náradie, autor: zahradni-chatky-domky.cz

Letná odpočiváreň

U väčších, obývateľných domčekov je ponuka ohromná. Môžeme si vybrať medzi rôzne veľkými a rôzne dispozične riešenými domčekmi. Bez problémov taký domček poslúži ako miesto na uloženie návštevy v teplejšom období. Tento typ domov je veľmi blízky klasickým chatkám. Vyberať môžeme od jednoizbového až po variant so štyrmi izbami. Niektoré disponujú napríklad aj terasou alebo francúzskymi oknami. Vďaka tomu sú skutočne príjemným miestom na prespanie aj trávenie času.

Drevený domček s terasou, autor: zahradni-chatky-domky.czDrevený domček s terasou, autor: zahradni-chatky-domky.cz

Cena záhradných domčekov

Tak ako ponuka domov, aj ich cena je veľmi rozmanitá. Najlacnejšie malé domčeky zoženieme už do 400 €, najlacnejšie všeobecne vychádzajú domčeky plastové a kovové. Drevené malé domčeky na náradie potom stoja asi o 40 až 80 € viac. Za niečo málo nad 400 € je možné kúpiť najmenší domček z dreva. Okolo 1200 € potom kúpime domček strednej veľkosti, už použiteľný aj na prespanie. Cena najdrahších domčekov sa môže vyšplhať až k sume 4000 €.

Článok Záhradné domčeky v kocke bol publikovaný 22. září 2013 v 08.15 v rubrike Záhrada. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...