Starý nábytok nevyhadzujte, ale reštaurujte

Tagy:  jason fox, nábytok, starý nábytok, inovácia nábytku, reštaurovanie nábytku

Sponzorované odkazy:

Starý nábytok nevyhadzujte, ale reštaurujte

V slovenských podmienkach je zvykom, že ak sa nám náš starý nábytok už nepáči alebo nám doslúžil, snažíme sa ho čo najrýchlejšie a najjednoduchšie zbaviť. Pokiaľ je to len trošku možné, rozštiepame ho na kúsky a pripravíme na podpaľovanie. V lepšom prípade ho niekomu venujeme alebo umiestnime do pivnice, garáže či kotolne, ktoré slúžia na odkladanie náradia či iného haraburdia.

Dnes sa vás budeme snažiť presvedčiť o tom, že aspoň so štipkou fantázie, šikovnosti a tvorivého vkusu nemusí starý nábytok končiť v kotolni, ale naopak byť umiestnený na viditeľnom mieste v interiéri. Technika, ktorá všetky nedostatky opraví sa nazýva reštaurovanie a v mnohých prípadoch nemusí byť vykonávaná rukami profesionálnych umelcov.

Ak nedisponujete fantáziou, ale myslíte si, že tvorivá práca vám nie je cudzia, nechajte sa inšpirovať tvorbou Jasona Foxa, majiteľa reštaurátorskej a dizajnérskej spoločnosti. Hlavná myšlienka Jasona kladie dôraz na udržateľnosť starých vecí s cieľom nového, moderného obalu. Vďaka Foxovi neputuje starý nábytok na skládky alebo do čiernych zákutí domu, ale na čestné miesto do domu. V odbore dizajnu a zdobenia nábytku je mladému umelcovi nápomocná technika inšpirovaná grafitmi a japonským tetovaním.

úžasná tvorbaúžasná tvorba
originálny nábytok vo vašom interiérioriginálny nábytok vo vašom interiéri
za málo peňazí veľa parádyza málo peňazí veľa parády

Zdroj: http://design-milk.com/…-restoration

Článok Starý nábytok nevyhadzujte, ale reštaurujte bol publikovaný 1. října 2013 v 15.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...