Vymeňme kúpeľňové obklady za výmaľbu

Tagy:  výmaľba, kúpeľňa, kúpeľňová výmaľba

Sponzorované odkazy:

Vymeňme kúpeľňové obklady za výmaľbu

Vžitým pravidlom, pri rekonštrukcii alebo výstavbe novej kúpeľne, je jej obloženie keramickými obkladmi do kúpeľne. K tomuto kroku nás obvykle vedie neznalosť nových možností vo svete kúpeľňových obkladov alebo neuverenie novinkám na našom trhu. Jednou z možností je výmena obkladov za výmaľbu umývateľnými nátermi, ktoré dodajú kúpeľniam ľahkosť a designové kúzlo.

Výmaľba v kúpeľni

Jednou z netradičných úprav kúpeľňových stien je výmaľba umývateľnými nátermi, vďaka čomu dostane priestor novú, neopozeranú podobu, eleganciu a luxusnosť. Na našom trhu môžeme vyberať zo širokej škály farieb, ktoré volíme podľa kúpeľňového nábytku a doplnkov.

Veľkým kúpeľniam pristanú tmavé odtiene, kombinovať môžeme aj dve farby v jednom priestore. Pod bielu sanitárnu keramiku je moderné použiť tmavšie odtiene a pod tmavší nábytok použijeme odtiene tej istej farby vo svetlejšom prevedení. Kombinovať však môžeme aj dve úplne odlišné farby, trendy sú farby fialovej, ružovej, bordovej, prírodnej, smotanovej, vanilkovej, čokoládovej, zelenkavej a zlatistej.

kúpeľňa bez obkladov pôsobí presvetlenekúpeľňa bez obkladov pôsobí presvetlene

Prednosti kúpeľňovej výmaľby

K najväčším plusom kúpeľňových výmalieb patrí ich voduvzdornost čiže odolnosť nielen voči vode, ale aj pare a vlhkosti. Výmaľbou sa veľmi ľahko vyhneme toľko preklínaným obkladovým špáram a finančnej záťaži, ktorú by sme vynaložili pri robení listel, bordúr alebo obkladových motívov.

Ak nás po časom farba výmaľby omrzí, môžeme veľmi jednoducho a takmer bezpracne celú kúpeľňu premaľovať. Použitím výmaľby sa vyhneme prachu, špine, osekávaniu, remeselníkom, ktorí nás v prípade prestavby obloženej kúpeľne neminú.

Výmaľbu kúpeľne navyše bez problémov zvládneme sami, teda ušetríme peniaze, ktoré by sme dali obkladačom.

Údržba kúpeľňovej výmaľby prebieha podobne ako údržba obložených stien, teda vlhkou handričkou, ale nie tak často. Kúpeľňové doplnky, ktorými sú držiaky na uteráky alebo toaletný papier, vešiaky a poličky, nemusíme pracne navrtávat do dlažby. K ich zaveseniu nám dostatočne postačí kladivko, háčiky, skobky a klinčeky, na vŕtačku teda môžeme s istotou zabudnúť.

kúpeľňa s nádychom prírodykúpeľňa s nádychom prírody

Článok Vymeňme kúpeľňové obklady za výmaľbu bol publikovaný 14. ledna 2013 v 09.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...