Sklenená fľaša a pohárik Roost

Tagy:  roost, pohárik, fľaša, sklenená fľaša, PET fľaša, sklo, plast, ekológia

Sponzorované odkazy:

Sklenená fľaša a pohárik Roost

Plast je materiál, ktorému jedni prisudzujú nenahraditeľné ocenenia a druhí ho doslova nenávidia. Či už je to tak či onak, musíme uznať, že plast hýbe svetom a bez plastu si každodenný život dokáže predstaviť len málokto z nás.

Ekologickou cestou sa vydalo niekoľko mladých návrhárov, ktorí sa snažia presadiť opätovné zapojenie skla do našich domovov.
Klasickú PET fľašu sa snažia vymeniť za dizajnovo totožnú, ale materiálovo odlišnú. Alternatívnym materiálom pre výrobu nápojových nádob by malo byť opäť sklo.

Cieľom dizajnérov s touto myšlienkou, je pokračovať v remeselnej tradícii, ktorá sprevádzala ľudstvo po niekoľko storočí. Pod ich rukami sa tak zrodila fľaša, ktorá je pri pohľade na nerozoznanie od PET fľaše, avšak pri uchopení zistíme, že o plast v žiadnom prípade nejde.

Zmyslom tejto práce je šetrnosť k prírode a ekologické myslenie, ktoré vedie k znižovaniu odpadov. Sklenená fľaša sa na rozdiel od tej plastovej môže niekoľkokrát opakovane používať. Po dobe životnosti ju možno recyklovať a polotovar znovu použiť na výrobu novej fľaše.

začlenenie skla do našich domácností nenásilnou cestouzačlenenie skla do našich domácností nenásilnou cestou

Zdroj: http://design-milk.com/…ttle-and-cup

Článok Sklenená fľaša a pohárik Roost bol publikovaný 12. října 2013 v 09.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...