Bývanie v tropickom štýle

Tagy:  dom, vila, moderná vila, honosná vila, trópy, tropické, tropický, minimalizmus, otvorenosť, tropický dom, architektúra

Sponzorované odkazy:

Bývanie v tropickom štýle

Tropický dom – ideálne prázdninové sídlo pre komfortnú rekreáciu celej rodiny, v záplave komfortu, neodolateľnej prírody a luxusu.

Tropický dom sa nachádza priamo na malebnej pláži, v rybárskej dedinke s menom Mundaú-Ceará, v severovýchodnej Brazílii. Vila zaujme predovšetkým vďaka svojej unikátnej streche, ktorá nesie prvky otvorenej architektúry v kompaktnej celistvej štruktúre.

Objekt zahŕňa tri podlažia, hornú časť domu v dominancii obývacej izby, disponuje maximálnym otvorením celého priestoru. Vonkajšia priestranná terasa je plnohodnotne vybavená pre komfortné užívanie, nachádza sa tu kompaktná kuchyňa vrátane najmodernejších spotrebičov a jedálenský kút.

Tropický dom je dielom spoločnosti Camarim Architects, ktorá sa zameriava na unikátne a luxusné stavby poskytujúce maximálny užívateľský komfort. O luxuse vypovedajú aj použité materiály, vrátane mramorovej podlahy, luxusného stropu zo vzácnych drevín alebo luxusných dekoračných predmetov.

Unikátnosť vily však tkvie v prepojení s prírodou, systém architektúry domu umožňuje spojenie so slnkom a zároveň tieňom, ktoré ponúkajú kokosové palmy. Klimatizáciu nahrádza príjemný vetrík, ktorý prefukuje všetkými miestnosťami a zlepšuje tak klímu v miestnosti, bez toho, aby narušil či obťažoval. Jedným slovom dokonalosť.

architektonická unikátnosť tkvie v otvorenosti priestoruarchitektonická unikátnosť tkvie v otvorenosti priestoru
dokonalé prepojenie interiéru s exteriéromdokonalé prepojenie interiéru s exteriérom
luxus vnímania prírodyluxus vnímania prírody

Zdroj: http://mayflo.com/…gn-ideas.htm

Článok Bývanie v tropickom štýle bol publikovaný 15. října 2013 v 07.00 v rubrike Dom. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...