Plagáty, to správne oživenie stien

Tagy:  plagáty, obrazy, doplnky, grafika, fotografie, múry, dekorácie

Sponzorované odkazy:

Plagáty, to správne oživenie stien

Plagáty boli po dlhé roky výsadou detských izbičiek, prípadne sa nimi lepili nevzhľadné umakartové jadrá. Ich pestrá ponuka však dnes nahráva ich ďalšiemu využitiu.

Plagáty – vytlačia klasické obrazy?

Obrazy – presne tým sa tradične zdobili naše príbytky. Nevadilo, že rám napríklad nebol až tak vzhľadný a že obraz do interiéru dokonale nezapadol. Dôležité bolo, že to bol obraz, pravý obraz, žiadna náhrada z detskej izby. Práve tam boli totiž odkázané prakticky všetky plagáty. Tiež to nebolo divné. Väčšina z nich pochádzala z časopisov a rozhodne nešlo žiadne skvostné diela.

Dnešná doba však, zdá sa, úlohy obracia. Stále častejšie sa stretávame s plagátmi, a to ako v obchodoch, tak aj v interiéroch, ktoré boli navrhnuté uznávanými majstrami v odbore. Konečne sa začínajú plagáty doceňovať. Nízke náklady a jednoduchosť výroby im konečne nahrávajú k obľúbenosti.

Čo s plagátmi?

Plagáty možno použiť minimálne na desať spôsobov. Samozrejme, najjednoduchšie je plagát vystaviť, zavesiť. Jeho trvanlivosť zaručíme umiestnením pod sklo. Použiť môžeme aj akýkoľvek rám podľa ľubovôle. Obmedzovať sa pritom nemusíme len na stenu, dobre sa s ním ozdobia napríklad aj dvere skrine. Z plagátov, či už celých alebo rozrezaných, možno vytvoriť zaujímavú mozaiku. Niektoré tiež dobre poslúžia napríklad na potiahnutie škatúľ či šuplíkov.

Plagáty nielen pre cestovateľov

Obľúbené sú plagáty s motívom cestovania. Môže ísť o klasickú fotografiu pobrežia, oveľa lepšie však vyzerajú napríklad plagáty pripomínajúce reklamu na známe turistami vyhľadávané miesta. Stačí si len vybrať, či preferujeme moderný štýl či vintage, grafiku či fotografiu. Klasikou je samozrejme Paríž, rozhodne ale nie je obohraná. Vždy ju nájdeme v nejakom novom, originálnom prevedení.

Vintage a filmy

Filmové a vintage plagáty sa tiež tešia obľube. Navyše môžeme mať aj verziu dva v jednom. Vintage samo o sebe zaznamenalo obrovský úspech. V spojení s filmom potom môže byť námet plagátu ešte omnoho bližší.

Skutočné umenie

Aj plagáty sú dnes často majstrovskými kúskami. Sú ukážkou pravého umenia, autorovho originálneho pohľadu na svet, jeho vybrúsenej techniky aj dlhých hodín tvrdej práce. Ak nás však klasická kresba či maľba neuchvacuje, môžeme siahnuť po umení modernom.

Nebojte sa farieb

Plagáty sú skvelým spôsobom, ako vniesť do interiéru viac farieb. V jednoducho riešenom priestore urobia dva alebo tri plagáty veľký kus práce.

Článok Plagáty, to správne oživenie stien bol publikovaný 21. října 2013 v 06.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...