Dekoračné bábiky s levanduľou

Tagy:  Bábika, látková bábika, levanduľa, levanduľová bábika, bábika s levanduľou, dekorácie, ozdoba, výzdoba, dekorácie bytu, bylinky, sušené bylinky

Sponzorované odkazy:

Dekoračné bábiky s levanduľou

Dekorácií v interiéri nie je nikdy dosť, obzvlášť v letných mesiacoch, keď nám príroda dáva rozsiahle možnosti.

Látkové bábiky sú nielen úžasnou hračkou pre tých najmenších z nás, ale aj pre výzdobu a potešenie tých väčších. Bábiky môžu totiž veľmi vkusne plniť v interiéri stránku dekoračnú či estetickú, v niektorých prípadoch poskytujú aj „služby doplnkové“.

V našom prípade je reč o levanduľových bábikách, ktoré si možno prezrieť v obchodíku na adrese: http://www.fler.cz/lendule. Bucľaté bábiky v tomto prípade plnia funkciu estetickú aj ozdravnú, pretože je možné ich použiť aj ako aromaterapiu. Bábiky sú plnené kvetmi sušenej levandule, ktorá krásne navonia šatníkovú skriňu a zároveň odpudzuje mole.

Levanduľové bábiky ďalej slúžia ako účinný pomocník pri zlom zaspávaní, nervozite, bolestiach hlavy a závratoch. Levanduľová bábika môže byť veľmi vkusnou ozdobou každého interiéru, nehľadiac na štýl a vybavenie. Posadiť ju možno takmer kamkoľvek, jej nádherná vôňa nás tak bude sprevádzať po celý deň i noc.

Ak ste trošičku zručný, môžete si levanduľovú bábiku ušiť sami, návod prikladám nižšie:

K tvorbe bylinkovej bábiky potrebujeme látku veľkosti cca 25 cm x 25 cm, sušenú levanduľu, vatu, vatovú guľôčku, štetec, farby, čiernu fixku, uháčkovaný klobúčik, lepiacu pištoľ a gumičku s mašľou.

Do látky vložíme bylinky s vatou a zviažeme mašľou, zvyšné rožky k sebe prilepíme alebo prišijeme. Vatovú guľôčku nafarbíme telovou farbou a namaľujeme tvár. Pripevníme ju k špajli a prilepíme na telíčko. Háčkovaným klobúčikom pretiahneme gumičku a prilepíme k hlavičke, ku ktorej pripevníme časti šiat.

Bábiky môžu byť plnené aj inými bylinkami, s iným liečebným významom. Môžu v interiéri dotvárať príjemnú atmosféru ako vôňou a látkou, z ktorej sú vytvorené.

voňavé i esteticky príjemnévoňavé i esteticky príjemné
100% ručná práca100% ručná práca

Zdroj a foto: http://www.fler.cz/lendule

Článok Dekoračné bábiky s levanduľou bol publikovaný 6. listopadu 2013 v 07.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...