Test nepriľnavých panvíc

Tagy:  test panvíc, panvica, tescoma, tefal, ikea, wok, nepriľnavý povrch

Sponzorované odkazy:

Test nepriľnavých panvíc

Trend dnešného varenia a celkového stravovania smeruje k zdraviu, teda k používaniu čerstvých a predovšetkým veľmi kvalitných surovín, ktoré nezaťažujú organizmus a pôsobia blahodarne na chod celého tela. Nepriľnavé panvice sú preto ideálnym doplnkom každej kuchyne, kde si nepotrpia na vyprážanie, masť, tučné mäso a radšej preferujú panenský olivový olej a minimum škodlivého tuku. Otázkou ale zostáva, ako na tom tie nepriľnavé panvice vlastne sú a či vo väčšine prípadov nejde skôr o vyhodené peniaze, ako o chytrú a premyslenú investíciu. Pozrite sa na test nepriľnavých panvíc, ktorý vám poodhalí ich kvalitu a funkčnosť.

Akú veľkosť panvice zvoliť?

Než sa pustíte do výberu nepriľnavého povrchu, mali by ste si dobre premyslieť, akú veľkú panvicu vlastne potrebujete. Ak nežijete sami a zvyčajne varíte pre svoju rodinu, je ideálnym variantom panvica o veľkosti 28 centimetrov, na ktorej ľahko pripravíte miešané vajíčka, palacinky na raňajky aj niekoľko rezňov k obedu.

Tescoma Premium

Nie nadarmo sa hovorí, že Tescoma patrí k jedným z najlepších značiek, ktoré sú nielen kvalitné, ale zároveň cenovo dostupné. Rodinná panvica Tescoma Premium má pevnú konštrukciu pre ľahšiu manipuláciu a čo sa prípravy pokrmov týka, naozaj možno povedať, že má vlastnosti nepriľnavej panvice. Vajíčka na nej usmažíte bez jedinej kvapky oleja, bez toho aby ste akokoľvek zničili povrch či jedlo pripálili. Záverom stačí plochu utrieť papierovým obrúskom a je hotovo. Cena panvice je 32 €, čo je za jej schopnosti iste skvelá cena.

Tescoma je jedničkou na trhu, autor: pezzettiollo2Tescoma je jedničkou na trhu, autor: pezzettiollo2

Tefal Flavour

O Tefalu ste už iste počuli a treba podotknúť, že všetky superlatívy, ktoré chrlia televízne reklamy, sú pravdivé. Panvica s nepriľnavým povrchom nepoužíva teflón, ale všetky pokrmy na nej pripravíte bez použitia oleja či iného tuku. Jej povrch je odolný voči poškriabaniu a je možné ju bez problémov umiestniť aj do umývačky. Čo vás iste poteší je cena, pretože sa pohybuje od 14 €.

Wok Ikea

Milovníkov Ikei dozaista poteší ďalší zaujímavý objav a to v podobe nepriľnavej panvice Wok, ktorá v teste takisto uspela na jednotku. Jej cena je síce 50 €, ale v tomto prípade platíte ako za kvalitu, tak za veľkosť. V panvici môžete variť neuveriteľné množstvo jedál a to vrátane omáčok. Jej povrch je nepriľnavý a ľahko umývateľný, preto bude varenie jedna báseň.

Varte zdravo s TEFAL, autor: FotoosVanRobinVarte zdravo s TEFAL, autor: FotoosVanRobin

Článok Test nepriľnavých panvíc bol publikovaný 26. prosince 2013 v 06.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...